Moodle výuka ZŠ HlávkovaBakaláři ZŠ Hlávkova logo classroomškola Hlávkova

Září 2011

30.9.2011 Závody v přespolním běhu

30.9. se konaly v okolí Základní školy Okružní závody v přespolním běhu žáků základních škol. Z naší školy se zúčastnila čtyři družstva v tomto složení:

Dívky III.(6.-7.třída): Springerová,Gruberová, Kovářová, Jiříková, Kochová.

Toto družstvo se umístilo na 3.místě.

Chlapci III.(6.-7.třída): Anderle, Medvěd, Vojtko, Janča, Hejzek.

Vynikající výkon podal Anderle, který ve své kategorii zvítězil, družstvu jako celku se nedařilo, skončilo poslední, šesté.

Dívky IV.(8.-9.třída): Machačová, Rimanovská, Hrachová, Švaňhalová, Urbánková, Ďurčová

Družstvo se umístilo na 4. místě. C

hlapci IV.(8.-9.třída): Řezáč, Červínek, Beňo, Janatka, Lošťák, Olah.

Po dobrém výkonu skončilo družstvo třetí, když nejlepším byl Olah, který byl z jednotlivců nejlepší.

Mgr. Jaroslav Helcl


30.9.2011 Braně-turistický den prvních tříd

Dne 30. 9. se konal branně – turistický den, kterého se zúčastnili také naši prvňáčci. Třídy 1.A a 1.B se v rámci tohoto dne vydaly na ašskou rozhlednu. Putování začalo u školy. Žáčci se za doprovodu třídních učitelek vydali na pochod, který byl chvilkami doprovázen zpěvem rytmické písně ,,Pochodují vojáci“. Počasí bylo velmi příjemné a o dobrou náladu též nebyla nouze. První zastávka se konala u městského hřbitova, kde proběhl zápas mezi třídami. Děti házely papírové míčky na stranu soupeřů s velkou vervou a vítězem se nakonec stala třída 1.B. Byla to férová hra a 1.A nesla porážku statečně. Všichni žáci si navzájem potřásli pravicí na znamení přátelství a pochod mohl pokračovat. Další zastávka byla na parkovišti sportovního areálu Háj u Aše. Tam se děti posilnily dobrotami, které jim rodiče připravili do batůžků, a pak následovalo kreslení křídami. Parkoviště bylo rázem plné uměleckých děl, která byla hodna obdivu. Vyvrcholením celého výletu bylo opékání vuřtů na ohništi u rozhledny. O dřevo na oheň se postarali pan Červínek a pan Kločák, kteří už na děti netrpělivě čekali. (Za tuto pomoc si zaslouží velké díkyJ). Opékání vuřtů si děti patřičně užívaly. Následoval úklid odpadků a pochod zpět ke škole, tentokrát už s plnými bříšky. Děti si tento den opravdu užily a už teď se těší na další společné výpravy.

tř. uč. Monika Červínková a Kristina Oravcová


30.9.2011 Braně-turistický den třetích tříd

Poslední zářijový den vyrazili obě třetí třídy s třídními učitelkami a doprovodem na pochod směr Dolní Paseky. Počasí nám opravdu přálo, a tak jsme v rámci branně turistického dne navštívili nejenom pramen v Pasekách, ale také nasbírali spoustu hub, listů, jeřabin, šípků…

Z přiložených fotografií určitě pocítíte báječnou atmosféru, která nás provázela celým dnem. A to je to nejdůležitější J

Bc. Jiřina Jarošová


1.9.2010 Zahájení školního roku

Číst dál...

Říjen 2011

24.10.2011 Turistický týden

Od 17. – 21.10.2011 se žáci sedmých a osmých tříd zúčastnili turistického kurzu. Letos byl vybrán jako cíl cesty Boží Dar v Krušných horách. Ubytováni jsme byli v méně známém penzionu Pinocchio.Má velmi výhodnou polohu,protože se nachází v centru a vše potřebné bylo tedy nadosah.(infocentrum,obchod,atrakce pro turisty…) Byli jsme ubytováni v pokojích po 5-8 lidech. Majitelka byla velmi příjemná a vstřícná a kuchyně vynikající. Každý den byla naplánována túra různé délky ( od 10 – 23 km) Během cest nás pan ředitel poučil o používání mapy v terénu, o užitečnosti větrných elektráren o chování člověka v přírodě…) Navštívili jsme také horskou službu, kde jsme vyslechli přednášku o činnosti i s ukázkami výstroje a výzbroje. Žáci si vše mohli vyzkoušet a na drahých sněžných skútrech se i vyfotit. Nejatraktivnější zábavou se stala návštěva Skiareálu Novako, kde se děti na kárách nebo koloběžkách nechaly vytáhnout lyžařským vlekem na kopec a pak sjížděly každý takovou rychlostí na jakou si troufly směrem do údolí. Ve finále sjel i pan ředitel J Večer jsme se sešli na pokoji a za doprovodu kytary zpívaly a povídali si až do večerky

Iveta Trázníková


19.10.2011 Školní družina - Fotosoutěž

Děti naší školní družiny se zúčastnily fotografické soutěže, kterou vyhlásilo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR. Na snímcích můžete vidět zpracování tématu „Zvířata a lidé“ a tématu „Svět našima očima“.

Jiří Honomichl


19.10.2011 Atletický čtyřboj chlapců 6. a 7. ročníků

V průběhu září a října byly v rámci tělesné výchovy měřeny výkony chlapců 6. A 7. ročníku v disciplinách lehké atletiky. Výsledky ve vytrvalosti, skoku dalekém, běhu na 60 m a hodu míčkem byly seřazeny do tabulky i s pořadím v jednotlivých disciplinách. Součet těchto umístění pak určil celkové pořadí. Ukázalo se, že se žáci 6. ročníku dokázali vyrovnat svým starším spolužákům, v mnoha případech byli i lepší. Naopak chlapci 7.A dopadli velmi špatně a mají co dohánět. Zarážející je i snaha některých z nich dosáhnout lepších výkonů!

Výsledná tabulka ZDE.

Mgr. Jaroslav Helcl


18.10.2011 "Prosíme tě větříčku, foukej aspoň chviličku!..."

…skandovaly děti ze školní družiny Hlávkovy školy, když se vypravily dne 18. 10. na Skřivánčí vrch v Aši. Chvíli na to se už nad nimi vznášeli Hurvínek, Spidermann i Bořek Stavitel spolu s netopýry, papoušky a rogaly. Na každoroční Drakiádu, kterou pořádá 2. ZŠ v Aši, dorazilo spoustu malých i velkých nadšenců a díky ukázkovému počasí slunečno – větrno si všichni užívali radost z létání i dobrého pohoštění. Šikovné maminky přispěly upečenými dobrotami, rozléval se teplý čaj a pobíhání po kopci si užívali i čtyřnozí kamarádi. Krásné odpoledne plné dětského nadšení a dobré pohody zakončili šikovní hoši, kteří dokázali dostat svého draka desítky metrů nad zem navázáním několika cívek na sebe.

Děkujeme tímto všem ochotným rodičům a pedagogickému dozoru za zdařilý průběh této oblíbené akce a těšíme se příště zas!

Šárka Kůstová


6.10.2011 Opět jsme přivítali seniory

Skoro už tradicí se pro naši školu stal tzv. Den seniorů. Opět jsme nabídli babičkám a dědečkům možnost podívat se na svá vnoučata do vyučování. Spoustu z nich tuto možnost využilo a vidělo, jak se škola opravdu změnila od dob, kdy oni seděli ve školních lavicích. Děti zase byli rádi, že se mohly ukázat před svými prarodiči, kolik toho už umí a znají. Největší návštěvnost jako obvykle byla na 1.stupni. Důležité je ale to, že školu opouštěli senioři spokojení s vědomím, že ani letos jsme na ně nezapomněli.

Mgr. Hana Blažková

Číst dál...

Listopad 2011

16.11.2011 DO-RE-MI

Ve středu 16.11. 2011 se konal jubilejní desátý ročník soutěže DO-RE-MI pro druhý stupeň naší školy. Jak už se stalo tradicí, v porotě usedli nejen vyučující, ale i žáci. V předchozích ročnících se této funkce ujali i pěvecky nadaní rodiče. O bezpečnost a pořádek se starali jako vždy „bodyguardi“ ve stylovém oblečení. Vystoupení zpěváků bylo velmi pěkné a sklidilo obrovský potlesk. Na prvním místě se umístila Patricie Červínková, na druhém Božena Springerová a na třetím Nela Podobajlová. Hodnotné ceny do soutěže věnovali firmy KBM – International s.r.o. a PLAYMOBIL CZ spol. s r.o. Děkuji všem zúčastněným a těším se na další ročník.

Iveta Trázníková


4.11.2011 Příběhy bezpráví

V pátek 4.listopadu 2011 proběhla na naší škole další část každoročního projektu „Příběhy bezpráví“, který vznikl pod patronací nadace „Člověk v tísni“ při České televizi. Námětem letošního ročníku byla tzv. „železná opona“. Deváťáci shlédli jeden z dílů ze seriálu „Příběhy železné opony“, který se zabýval především jejím vznikem a osudy lidí, kteří se přes ní snažili přejít. Díky pamětníkům měli žáci možnost se seznámit s dobou poměrně nedávnou, se zločiny, kterých se dopouštěli lidé vůči jiným lidem, s násilnostmi, s touhou po svobodě… Po skončení promítání proběhla krátká diskuse o nastíněném problému. Vyvrcholením pak byla minivýstava připravená Pavlem Vachem, jedním z deváťáků. Nejen že si přinesl mnoho materiálu na ukázku, ale ještě k nim podal zasvěcený výklad a odpovídal na dotazy svých spolužáků. Právě Pavlovi patří velký dík za to, že se celá hodina vydařila.

Jiří Honomichl


 

4.11.2011 Strašidelné tančení

Zombíčci, čarodějnice, kostlivce …. To vše a mnohem více bylo k vidění dne 9.11.2011 ve školní tělocvičně. Tématem byl Haloween. Žáci z Tanečního kroužku měli za úkol přijít upraveni a oblečeni v hrůzostrašném stylu. Podívat se mohli přijít i rodiče a přátelé. A že se bylo na co dívat! Naše strašidla čekal půlhodinový taneční maratón na různé žánry písně. Důležité pravidlo bylo: NEZASTAVIT SE! Celou tuto akci moderovala Zuzana Kamírová jakožto mrtvá nevěsta. Strašidelná porota : Adam Jančok, Antonín Červínek, Věra Gurová, Monika Rimanovská, Tereza Švaňhalová a Karolína Kovářová. Z poroty naháněl strach, ale byla vstřícná a spravedlivá. Celkem bylo vyhodnoceno 5 soutěžních míst :

 • Nejstrašidelnější kostým : Jůlinka Hariňová
 • Nejoriginálnější kostým: Kristýnka Tomšová
 • Nejhezčí kostým: Vaneska Riegerová
 • Nejlepší tanečník: Robin Kubin
 • Nejlepší tanečnice: Klárka Benedeková

Výherce dostal cenu s diplomem. Pro ostatní soutěžící čekala útěcha ve formě lízátek. Chtěla bych pochválit naše tanečníky a tanečnice za výborné výkony, všechny co při této akci pomáhali a Fotografický kroužek za fotografie a video a v neposlední řadě vedení školy za podporu. Děkuji.

*********sledujte naše webové stránky: www.tanecnikrouzekhlavkova.webnode.cz ***********

Lucie Gontkovičová


4.11.2011 Dušičkový večer

4.11.2011 v 18hod navštívili školičku duchové, kostlivci, čarodějnice a jiná strašidýlka- nakonec se z nich vylouply dětičky z 3.A. Strávili jsme spolu krásný večer, kdy si ,,strašidýlka“ zatancovala, zahrála hry. Na co se nejvíce děti těšily, byla stezka odvahy- všichni trasu došli do cíleJ, přestože sklepem se ozývalo různé bouchání, kvílení, v zákoutí mluvil kostlivec… Po strašidelné cestě jsme si udělali černou hodinku při svíčce. Jako noční ,,večerníček“ měly dětičky stínové divadlo, kdy maminka Leběnka dětem vyprávěla strašidelně – hororovou pohádku. Ráno k snídani dětem přiletěl duch ve formě marcipánového dortu. Velmi děkuji milým dušičkám Pavlínce a Jiříkovi Smolíkům (školníci) za velikou pomoc a ochotu a vřelé jednání. Velké dík patří i Nikolce Bodorové a Kristýnce Petrákové – bez těchto ochotných lidiček by se tato akce těžko uskutečnila.

Mgr.Marcela Kroutilová


1.11.2011 Děti pomáhají dětem

Kreativní kroužek začal spolupracovat s humanitární organizací STONOŽKA. Cílem této spolupráce je pomoci jak vlastní rukou, tak finančně tam, kde je to potřeba. Nyní část žáků z Kreativního kroužku vyráběla Vánoční přáníčka právě pro tuto organizaci. Přáníčka se rozešlou po různých státech (mimo ČR) a finanční výtěžek poputuje na autolékárničky pro obyvatele Afghánistánu. Celkem bylo vyrobeno 45 nádherných přáníček. Na fotografii: Nicola Malá, Vladimír Štěpnička, Markéta Dvořáková, Alex Kanaloš, Tomáš Lanzdorf, Jana Klímová, Nela Jánošíková, Boženka Springerová, Věra Gurová, Monika Rimanovská, Zuzana Kamírová, Kateřina Hurtová, Pavlína Eliášová. Na fotografii chybí Diana Pryz. Více informací o humanitární organizaci Stonožka najdete na : www.stonozka.org

Účastníkům děkuji a slíbený výlet do Prahy vás nemine.

Lucie Gontkovičová

Číst dál...

Prosinec 2011

22.12.2011 Pythagoriáda 5.-8. ročník

V prosinci proběhlo školní kolo matematické soutěže Pythagoriáda. Celkem se zúčastnilo 66 žáků, z nichž se nejlépe umístili tito:

5.ročník:

 • 1. Rejsková 10b.
 • 2. Boháček 7 b.
 • 3. Wimmer 6 b.
 • 3. Balog 6 b.

6.ročník:

 • 1. Lansdorf 5 b.
 • 2.-3. Svejkovský 4 b.
 • 2.-3. Kunciter 4 b.

7.ročník:

 • 1. Soldán 2.-3. Buchar
 • 2.-3.Česák

8.ročník:

 • 1. Janatka 6,5 b.
 • 2.-3. Vladařová 5 b.
 • 2.-3. Močková 4,5 b.

Mgr. Jaroslav Helcl


21.12.2011 Vánoční jarmark

Vůně jehličí, davy rodičů a prarodičů, plnou tělocvičnu stánků s krásnými výrobky dětí, to vše mohli vidět účastníci již pátého Vánočního jarmarku na Hlávkovce. Žáčci z I. stupně pod vedením třídních učitelek připravovali výrobky – vánoční dekorace, které ve svých stáncích nabízeli nakupujícím.

Jarmark byl zahájen p.ředitelem, Mgr.Petrem Machem, který seznámil všechny zúčastněné s programem. První vystoupení patřilo dětem ze školní družiny, které si připravily krátké pásmo vánočních básniček a koled. Potom se rodiče rozešli ke stánkům jednotlivých tříd a nakupovali a nakupovali. Druhé vystoupení bylo cizojazyčné. Německá pohádka O Sněhurce a vánoční koledy v angličtině. Kdo nestihl pořídit andílky a stromečky, svícny či zápichy, mohl pokračovat po vystoupení.

Velké poděkování patří všem rodičům, prarodičům a známým, bez kterých by atmosféra jarmarku nebyla dokonalá a dětem a pedagogům, kteří se na něm podíleli.

Mgr. Hana Blažková


20.12.2011 Fyzikální a Chemická Olympiáda Vítězové 2011/2012

Během měsíce prosince 2011 proběhlo na druhém stupni školní kolo fyzikální a chemické olympiády. Do soutěžení bylo zapojeno 103 ze 126 žáků ve dvou kategoriích. Vítězové byli pochváleni ve školním rozhlase, obdrželi věcné ceny a diplomy.

6.ročník (21/29)                                                Třída              Chyby

 • 1. ROBERT SVEJKOVSKÝ                                6                            8
 • 2. - 3. LUCIE PITRMANOVÁ                             6                           10
 • 2. - 3. TOMÁŠ LANZDORF                                6                           10

 7AB (36/41)

 • 1. DAVID HEBERMANN (vítěz kategorie)          7A                           5
 • 2. – 3. PETR SOLDÁN                                        7A                           6
 • 2. – 3. JAN KRÁTKÝ                                          7A                           6

 8. ročník (22/29)

 • 1. DOMINIK BALŠÁN                                          8                           4
 • 2. JAKUB JANATKA                                             8                           6
 • 3. NGUYEN HELENA                                            8                           7

9. ročník (24/27)

 • 1. SMIRNOV DENYS (vítěz olympiády)              9                           0
 • 2. VÁCLAV BEŇO                                                 9                           2
 • 3. ŠTĚPNIČKA VLADIMÍR                                   9                           3

 Věcné ceny a diplomy byly vítězům předávány vždy před vyučováním. Slavnostní chvíle jsme fotografovali, a proto předkládáme několik fotografií. Za účast děkuje a na příští ročník soutěže se těší.

Ing. Vlastimil Flaška


19.12.2011 Vánoční taneční kroužek

Poslední taneční dvouhodinovku v roce 2011 strávily děti ( z Tanečního kroužku ) ve vánočním stylu. Kromě pojídání cukroví byly připraveny 3 soutěžní disciplíny : nejhezčí taneční sestava – dvojice, hádání písní a zpěváků/zpěvaček a taneční židlovaná. Taneční sestavu si děti měly sami připravit a následně nám jí zatančit. Tuto disciplínu vyhrála dvojice : Lucie Doležalová a Anička Tichánková. Téměř všechny písničky a zpěváky/zpěvačky poznala Veronika Sternová. Poslední sedící v židlované byl Robin Kubin. Všichni výherci obdrželi diplom s cenou ( diplom byl druhý den dodatečně předán z důvodů opravy – dilom na diplom : - ) ) Ve zbývajícím čase si všichni libovolně zatančili.

www.tanecnikrouzekhlavkova.webnode.cz

Lucie Gontkovičová


2.12.2011 Planetárium Praha

Dne 6. 12. 2011 se konal zájezd do pražského planetária. Tohoto zájezdu se zúčastnila šestá, sedmá a devátá třída. Cílem návštěvy planetária bylo doplnění učiva a získání nových znalostí o vesmíru. Součástí zájezdu byla také návštěva 3D kina ve kterém nám promítli nový film KOCOUR V BOTÁCH. Výlet byl dost časově náročný, protože se cestovalo vlakem, ale všichni byli plni dojmů a zážitků. Za bezpečný průběh a šťastný návrat zpět do Aše děkujeme p. uč. Flaškovi, který tuto cestu zajistil a také všem ostatním učitelům, kteří nás doprovázeli (I. Trázníková; J. Krézlová; M. Janský).

za šestý ročník napsala Patricia Červínková

Planetárium Praha

Dne 6. 12., tedy na Mikuláše, se žáci šesté, sedmé a deváté třídy Hlávkovy školy brzo ráno vypravily vlakem na exkurzi do pražského Planetária v Královské Oboře. Naplánována byla také návštěva Paláce Flora s jeho obchodním střediskem a hlavně s představením 3D kina IMAX, ve kterém se promítala nová rodinná pohádka Kocour v botách. Po zdlouhavé cestě jsme v rámci výuky v Planetáriu viděli dva oddělené programy POHYBY ZEMĚ pro šestou a VESMÍR A SVĚTLO pro devátou třídu. Přestože program byl velmi zajímavý, měli někteří žáci problém udržet svou pozornost, vzhledem ke tmě, teplu a únavě po cestě. Zajímavá byla také výstava ve vestibulu Planetária, kde jsme se všichni opět sešli a udělali na památku několik fotografií. Dalším dobrodružstvím byl přejezd tramvají k Paláci Flora. Tam jsme navštívili kino, utráceli peníze za dárky svým blízkým anebo jen tak brouzdali po obchodech a opájeli se ruchem a krásami Prahy. To si většina z nás nejvíce užila. Domů jsme se unavení, ale spokojení vrátili kolem deváté hodiny večerní. Šel jsem brzo spát a myslel na to, že tento výlet byl velmi povedený.

za účastníky výletu sepsal Dominik Lošťák


2.12.2011 Kreativní kroužek v Praze na slavnostnímši pro děti co pomáhají dětem

Dne 2.prosince 2011 byla část Kreativního kroužku ZŠ Hlávkova pozvána na slavnostní mši pro STONOŽKOVÉ děti. Mše byla určena pro všechny děti a jejich učitelé, armádu ČR a pro další kdo se podílí na pomoci dětem v Afghánistánu. Konala se v Praze v chrámu sv. Víta. Celou tuto slavnostní akci moderoval Marek Eben a ke slovu se dostal i Mons. Dominik Duka OP. Zazpíval nám i Josef Vágner a pozdravila Dáda Patrasová . Presidentka STONOŽKY všem dětem ze srdce poděkovala. Mše byla vysílána i v České televizi:

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/regiony/155518-prazsky-arcibiskup-odslouzil-slavnostni-msi-pro-deti-co-pomahaji-detem/

Děkuji za pomoc panu učiteli Janskému, který nás po Praze provedl a pomohl mi uhlídat naše Stonožková dítka J

Fotografie naleznete na našich webových stránkách : www.kreativnikrouzekhlavkova.webnode.cz

Lucie Gontkovičová


1.12.2011 Výroba hudebních nástrojů

V hodině hudební výchovy jsme si vyzkoušeli vyrobit jednoduchý rytmický hudební nástroj. Použili jsme plechovku od nápoje a do jedné třetiny jí naplnili nevařenou rýží, hrachem nebo čočkou. Poté pečlivě utěsnili vrchní otvor a nástroj byl připraven. V rytmu latinsko-americké hudby jsme zkoušeli jeho funkčnost. Všichni se výborně bavili. Fotografie mluví za vše…

Iveta Trázníková

Číst dál...
Přihlásit se k odběru tohoto kanálu RSS
logo základní školy Hlávkova Aš
Adresa:

Základní škola Aš
Hlávkova 26
Aš 352 01
DS: 3dkmjhk

Charakteristika školy:

Příspěvková organizace
s právní subjektivitou
IČO: 709 764 81 IZO: 600 066 347

EU peníze školám:
logo Rozvoj vzdělávání