Moodle výuka ZŠ HlávkovaBakaláři ZŠ Hlávkovaškola Hlávkova

Prosinec 2011

22.12.2011 Pythagoriáda 5.-8. ročník

V prosinci proběhlo školní kolo matematické soutěže Pythagoriáda. Celkem se zúčastnilo 66 žáků, z nichž se nejlépe umístili tito:

5.ročník:

 • 1. Rejsková 10b.
 • 2. Boháček 7 b.
 • 3. Wimmer 6 b.
 • 3. Balog 6 b.

6.ročník:

 • 1. Lansdorf 5 b.
 • 2.-3. Svejkovský 4 b.
 • 2.-3. Kunciter 4 b.

7.ročník:

 • 1. Soldán 2.-3. Buchar
 • 2.-3.Česák

8.ročník:

 • 1. Janatka 6,5 b.
 • 2.-3. Vladařová 5 b.
 • 2.-3. Močková 4,5 b.

Mgr. Jaroslav Helcl


21.12.2011 Vánoční jarmark

Vůně jehličí, davy rodičů a prarodičů, plnou tělocvičnu stánků s krásnými výrobky dětí, to vše mohli vidět účastníci již pátého Vánočního jarmarku na Hlávkovce. Žáčci z I. stupně pod vedením třídních učitelek připravovali výrobky – vánoční dekorace, které ve svých stáncích nabízeli nakupujícím.

Jarmark byl zahájen p.ředitelem, Mgr.Petrem Machem, který seznámil všechny zúčastněné s programem. První vystoupení patřilo dětem ze školní družiny, které si připravily krátké pásmo vánočních básniček a koled. Potom se rodiče rozešli ke stánkům jednotlivých tříd a nakupovali a nakupovali. Druhé vystoupení bylo cizojazyčné. Německá pohádka O Sněhurce a vánoční koledy v angličtině. Kdo nestihl pořídit andílky a stromečky, svícny či zápichy, mohl pokračovat po vystoupení.

Velké poděkování patří všem rodičům, prarodičům a známým, bez kterých by atmosféra jarmarku nebyla dokonalá a dětem a pedagogům, kteří se na něm podíleli.

Mgr. Hana Blažková


20.12.2011 Fyzikální a Chemická Olympiáda Vítězové 2011/2012

Během měsíce prosince 2011 proběhlo na druhém stupni školní kolo fyzikální a chemické olympiády. Do soutěžení bylo zapojeno 103 ze 126 žáků ve dvou kategoriích. Vítězové byli pochváleni ve školním rozhlase, obdrželi věcné ceny a diplomy.

6.ročník (21/29)                                                Třída              Chyby

 • 1. ROBERT SVEJKOVSKÝ                                6                            8
 • 2. - 3. LUCIE PITRMANOVÁ                             6                           10
 • 2. - 3. TOMÁŠ LANZDORF                                6                           10

 7AB (36/41)

 • 1. DAVID HEBERMANN (vítěz kategorie)          7A                           5
 • 2. – 3. PETR SOLDÁN                                        7A                           6
 • 2. – 3. JAN KRÁTKÝ                                          7A                           6

 8. ročník (22/29)

 • 1. DOMINIK BALŠÁN                                          8                           4
 • 2. JAKUB JANATKA                                             8                           6
 • 3. NGUYEN HELENA                                            8                           7

9. ročník (24/27)

 • 1. SMIRNOV DENYS (vítěz olympiády)              9                           0
 • 2. VÁCLAV BEŇO                                                 9                           2
 • 3. ŠTĚPNIČKA VLADIMÍR                                   9                           3

 Věcné ceny a diplomy byly vítězům předávány vždy před vyučováním. Slavnostní chvíle jsme fotografovali, a proto předkládáme několik fotografií. Za účast děkuje a na příští ročník soutěže se těší.

Ing. Vlastimil Flaška


19.12.2011 Vánoční taneční kroužek

Poslední taneční dvouhodinovku v roce 2011 strávily děti ( z Tanečního kroužku ) ve vánočním stylu. Kromě pojídání cukroví byly připraveny 3 soutěžní disciplíny : nejhezčí taneční sestava – dvojice, hádání písní a zpěváků/zpěvaček a taneční židlovaná. Taneční sestavu si děti měly sami připravit a následně nám jí zatančit. Tuto disciplínu vyhrála dvojice : Lucie Doležalová a Anička Tichánková. Téměř všechny písničky a zpěváky/zpěvačky poznala Veronika Sternová. Poslední sedící v židlované byl Robin Kubin. Všichni výherci obdrželi diplom s cenou ( diplom byl druhý den dodatečně předán z důvodů opravy – dilom na diplom : - ) ) Ve zbývajícím čase si všichni libovolně zatančili.

www.tanecnikrouzekhlavkova.webnode.cz

Lucie Gontkovičová


2.12.2011 Planetárium Praha

Dne 6. 12. 2011 se konal zájezd do pražského planetária. Tohoto zájezdu se zúčastnila šestá, sedmá a devátá třída. Cílem návštěvy planetária bylo doplnění učiva a získání nových znalostí o vesmíru. Součástí zájezdu byla také návštěva 3D kina ve kterém nám promítli nový film KOCOUR V BOTÁCH. Výlet byl dost časově náročný, protože se cestovalo vlakem, ale všichni byli plni dojmů a zážitků. Za bezpečný průběh a šťastný návrat zpět do Aše děkujeme p. uč. Flaškovi, který tuto cestu zajistil a také všem ostatním učitelům, kteří nás doprovázeli (I. Trázníková; J. Krézlová; M. Janský).

za šestý ročník napsala Patricia Červínková

Planetárium Praha

Dne 6. 12., tedy na Mikuláše, se žáci šesté, sedmé a deváté třídy Hlávkovy školy brzo ráno vypravily vlakem na exkurzi do pražského Planetária v Královské Oboře. Naplánována byla také návštěva Paláce Flora s jeho obchodním střediskem a hlavně s představením 3D kina IMAX, ve kterém se promítala nová rodinná pohádka Kocour v botách. Po zdlouhavé cestě jsme v rámci výuky v Planetáriu viděli dva oddělené programy POHYBY ZEMĚ pro šestou a VESMÍR A SVĚTLO pro devátou třídu. Přestože program byl velmi zajímavý, měli někteří žáci problém udržet svou pozornost, vzhledem ke tmě, teplu a únavě po cestě. Zajímavá byla také výstava ve vestibulu Planetária, kde jsme se všichni opět sešli a udělali na památku několik fotografií. Dalším dobrodružstvím byl přejezd tramvají k Paláci Flora. Tam jsme navštívili kino, utráceli peníze za dárky svým blízkým anebo jen tak brouzdali po obchodech a opájeli se ruchem a krásami Prahy. To si většina z nás nejvíce užila. Domů jsme se unavení, ale spokojení vrátili kolem deváté hodiny večerní. Šel jsem brzo spát a myslel na to, že tento výlet byl velmi povedený.

za účastníky výletu sepsal Dominik Lošťák


2.12.2011 Kreativní kroužek v Praze na slavnostnímši pro děti co pomáhají dětem

Dne 2.prosince 2011 byla část Kreativního kroužku ZŠ Hlávkova pozvána na slavnostní mši pro STONOŽKOVÉ děti. Mše byla určena pro všechny děti a jejich učitelé, armádu ČR a pro další kdo se podílí na pomoci dětem v Afghánistánu. Konala se v Praze v chrámu sv. Víta. Celou tuto slavnostní akci moderoval Marek Eben a ke slovu se dostal i Mons. Dominik Duka OP. Zazpíval nám i Josef Vágner a pozdravila Dáda Patrasová . Presidentka STONOŽKY všem dětem ze srdce poděkovala. Mše byla vysílána i v České televizi:

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/regiony/155518-prazsky-arcibiskup-odslouzil-slavnostni-msi-pro-deti-co-pomahaji-detem/

Děkuji za pomoc panu učiteli Janskému, který nás po Praze provedl a pomohl mi uhlídat naše Stonožková dítka J

Fotografie naleznete na našich webových stránkách : www.kreativnikrouzekhlavkova.webnode.cz

Lucie Gontkovičová


1.12.2011 Výroba hudebních nástrojů

V hodině hudební výchovy jsme si vyzkoušeli vyrobit jednoduchý rytmický hudební nástroj. Použili jsme plechovku od nápoje a do jedné třetiny jí naplnili nevařenou rýží, hrachem nebo čočkou. Poté pečlivě utěsnili vrchní otvor a nástroj byl připraven. V rytmu latinsko-americké hudby jsme zkoušeli jeho funkčnost. Všichni se výborně bavili. Fotografie mluví za vše…

Iveta Trázníková

Naposledy změněno: čtvrtek, 28 únor 2013 23:51
 • Ohodnotit tuto položku
  (0 hlasů)
 • Zveřejněno v Archiv 2011/12
 • Zobrazeno 5504 krát
Více z této kategorie: « Leden 2012 Listopad 2011 »

Zanechat komentář

zpátky nahoru
logo základní školy Hlávkova Aš
Adresa:

Základní škola Aš
Hlávkova 26
Aš 352 01
DS: 3dkmjhk

Charakteristika školy:

Příspěvková organizace
s právní subjektivitou
IČO: 709 764 81 IZO: 600 066 347

EU peníze školám:
logo Rozvoj vzdělávání