Moodle výuka ZŠ HlávkovaBakaláři ZŠ Hlávkovaškola Hlávkova

Říjen 2011

24.10.2011 Turistický týden

Od 17. – 21.10.2011 se žáci sedmých a osmých tříd zúčastnili turistického kurzu. Letos byl vybrán jako cíl cesty Boží Dar v Krušných horách. Ubytováni jsme byli v méně známém penzionu Pinocchio.Má velmi výhodnou polohu,protože se nachází v centru a vše potřebné bylo tedy nadosah.(infocentrum,obchod,atrakce pro turisty…) Byli jsme ubytováni v pokojích po 5-8 lidech. Majitelka byla velmi příjemná a vstřícná a kuchyně vynikající. Každý den byla naplánována túra různé délky ( od 10 – 23 km) Během cest nás pan ředitel poučil o používání mapy v terénu, o užitečnosti větrných elektráren o chování člověka v přírodě…) Navštívili jsme také horskou službu, kde jsme vyslechli přednášku o činnosti i s ukázkami výstroje a výzbroje. Žáci si vše mohli vyzkoušet a na drahých sněžných skútrech se i vyfotit. Nejatraktivnější zábavou se stala návštěva Skiareálu Novako, kde se děti na kárách nebo koloběžkách nechaly vytáhnout lyžařským vlekem na kopec a pak sjížděly každý takovou rychlostí na jakou si troufly směrem do údolí. Ve finále sjel i pan ředitel J Večer jsme se sešli na pokoji a za doprovodu kytary zpívaly a povídali si až do večerky

Iveta Trázníková


19.10.2011 Školní družina - Fotosoutěž

Děti naší školní družiny se zúčastnily fotografické soutěže, kterou vyhlásilo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR. Na snímcích můžete vidět zpracování tématu „Zvířata a lidé“ a tématu „Svět našima očima“.

Jiří Honomichl


19.10.2011 Atletický čtyřboj chlapců 6. a 7. ročníků

V průběhu září a října byly v rámci tělesné výchovy měřeny výkony chlapců 6. A 7. ročníku v disciplinách lehké atletiky. Výsledky ve vytrvalosti, skoku dalekém, běhu na 60 m a hodu míčkem byly seřazeny do tabulky i s pořadím v jednotlivých disciplinách. Součet těchto umístění pak určil celkové pořadí. Ukázalo se, že se žáci 6. ročníku dokázali vyrovnat svým starším spolužákům, v mnoha případech byli i lepší. Naopak chlapci 7.A dopadli velmi špatně a mají co dohánět. Zarážející je i snaha některých z nich dosáhnout lepších výkonů!

Výsledná tabulka ZDE.

Mgr. Jaroslav Helcl


18.10.2011 "Prosíme tě větříčku, foukej aspoň chviličku!..."

…skandovaly děti ze školní družiny Hlávkovy školy, když se vypravily dne 18. 10. na Skřivánčí vrch v Aši. Chvíli na to se už nad nimi vznášeli Hurvínek, Spidermann i Bořek Stavitel spolu s netopýry, papoušky a rogaly. Na každoroční Drakiádu, kterou pořádá 2. ZŠ v Aši, dorazilo spoustu malých i velkých nadšenců a díky ukázkovému počasí slunečno – větrno si všichni užívali radost z létání i dobrého pohoštění. Šikovné maminky přispěly upečenými dobrotami, rozléval se teplý čaj a pobíhání po kopci si užívali i čtyřnozí kamarádi. Krásné odpoledne plné dětského nadšení a dobré pohody zakončili šikovní hoši, kteří dokázali dostat svého draka desítky metrů nad zem navázáním několika cívek na sebe.

Děkujeme tímto všem ochotným rodičům a pedagogickému dozoru za zdařilý průběh této oblíbené akce a těšíme se příště zas!

Šárka Kůstová


6.10.2011 Opět jsme přivítali seniory

Skoro už tradicí se pro naši školu stal tzv. Den seniorů. Opět jsme nabídli babičkám a dědečkům možnost podívat se na svá vnoučata do vyučování. Spoustu z nich tuto možnost využilo a vidělo, jak se škola opravdu změnila od dob, kdy oni seděli ve školních lavicích. Děti zase byli rádi, že se mohly ukázat před svými prarodiči, kolik toho už umí a znají. Největší návštěvnost jako obvykle byla na 1.stupni. Důležité je ale to, že školu opouštěli senioři spokojení s vědomím, že ani letos jsme na ně nezapomněli.

Mgr. Hana Blažková

  • Ohodnotit tuto položku
    (0 hlasů)
  • Zveřejněno v Archiv 2011/12
  • Zobrazeno 5683 krát
Více z této kategorie: « Listopad 2011 Září 2011 »

Zanechat komentář

zpátky nahoru
logo základní školy Hlávkova Aš
Adresa:

Základní škola Aš
Hlávkova 26
Aš 352 01
DS: 3dkmjhk

Charakteristika školy:

Příspěvková organizace
s právní subjektivitou
IČO: 709 764 81 IZO: 600 066 347

EU peníze školám:
logo Rozvoj vzdělávání