Moodle výuka ZŠ Hlávkova Bakaláři ZŠ Hlávkova škola Hlávkova

Beseda s pamětníkem

Deváťáci naší školy se již několik let zapojují do projektu „Jeden svět na školách", kde se seznamují s pohnutou moderní českou historií. Filmy i vzpomínkami pamětníků si tak mohou připomenout bezpráví, kterým byli postihováni lidé v době vlády KSČ a prohloubit si probírané učivo.

Letos se přišel s dětmi podělit o svůj životní příběh plný zvratů pplk. v záloze pan Stanislav Zelina. Vyprávěl o svém dětství na Zlínsku, do něhož mu zasáhla válka, o tom jak se dostal ke službě u pohraniční stráže, o službě na hranici, o změnách v roce 1968 a své následné perzekuci... Dostal se až k roku 1989.

Díky vstřícnému přístupu ašské knihovny a skvělé organizaci paní učitelky Velkové jsme mohli využít příjemných prostor konferenční místnosti knihovny v Aši.

Číst dál...

Nový rekord na Hlávkovce

V rámci netradičního připomenutí stoletého výročí říjnové revoluce jsme na naší škole uspořádali nové rekordní klání. Téměř dva měsíce vyráběli děti, učitelé, rodiče i prarodiče papírové parníčky s nápisem „Aurora".

Na sobotu 4. 11. 2017 byl připraven slavností program. Návštěvníci mohli zhlédnout malou výstavku s tématikou ruských revolucí a obeznámit se některými fakty a zajímavostmi. V tělocvičně pak čekaly rozložené stovky parníčků. A jako malé zpestření se každou celou hodinu otevřelo malé školní mauzoleum, v němž odpočíval Vladimír Iljič Lenin. V půl jedné přijel komisař agentury „Dobrý den" z Pelhřimova a začal se sčítáním. Výsledek byl ohromující!!! V tělocvičně leželo těžko uvěřitelných 14 386 parníčků!!! Stávající rekord byl tedy překonán o více jak 10 000 kousků. Obrovská gratulace patří všem, kteří parníčky vyráběli. Velké poděkování zase dobrovolníkům z řad žáků, kteří dobrovolně strávili hodiny počítáním a přípravou.

Zajímá vás, kdo vyrobil nejvíce parníčků? Pak tedy vězte, že titul „Admirál třetiny všech moří" byl udělen sourozencům Kopčíkovým a Tádovi Novotnému. Všichni tři obdrželi jmenovací dekret a malou odměnu.

odkaz na video pana učitele Janského na ČT:
http://www.ceskatelevize.cz/ireporter/videa/videa/pokus-o-rekord-s-prekvapenim/

odkaz na reportáž MVTV:
http://www.mvtv.cz/video/1632-asska-zakladni-skola-pokorila-dalsi-kuriozni-rekord

Číst dál...

Strašidelný les 2017

Je pátek 3. 11. 2017. Před základní školou v Hlávkově ulici se shromažďují lidé, blikají světýlka lampionů a všichni jsou plni napětí. Jak by také ne. Vždyť všechny účastníky čeká cesta strašidelným lesem  Již tradiční akci pro děti i jejich rodiče připravily paní učitelky Šárka Kovandová a Jana Eretová. Letošní ročník se obzvláště vydařil. Přišlo neuvěřitelné množství lidí.

V půl šesté večer zahájil program samotný Ronald Reagan, kterému se podařilo z hrobu vyvolat Vladimíra Iljiče Lenina, jenž všechny účastníky doprovodil na začátek strašidelné lesy a pak odešel odpočívat do svého mauzolea. Všichni odvážlivci museli projít mnoha úskalími s mnoha děsivými a strašidelnými bytostmi. Naštěstí na konci čekaly dvě milé čarodějnice, které všechny přeživší počastovali kouzelným čajem a sladkou dobrůtkou.

Velké poděkování patří nejen oběma organizátorkám, ale i dětem za jejich neuvěřitelně strašlivé masky, a také všem maminkám, babičkám, tatínkům, dědečkům, kteří se podíleli na občerstvení. Díky moc.

Číst dál...

Poděkování lesům ČR

Třeťáci z Hlávkovy školy chtějí poděkovat Lesům ČR za milé dopoledne strávené v duchu lesní pedagogiky. Bylo moc příjemné okusit přírodu všemi smysly, oprášit naše přírodovědné znalosti a opéci si posledního buřtíka letošní grilovací sezóny.

Ing. Janě Ježkové a Ing. Romanovi Bihušovi děkují spokojení třeťáci a jejich paní učitelky.

Číst dál...

Po stopách historie města Aše

Třetí třídy naší školy se vydávají po stopách historie našeho města. Stopováním nás svými poutavými besedami o Aši doprovází Mgr. Pavel Matala. Moc mu za to děkujeme.

Školáci během svého putování navštívili zajímavá místa např. kostel sv. Mikuláše, úřad, muzeum, historické pomníky... Třída 3. C při svých toulkách urazila úctyhodných 11 km.

Naše pouť ještě nekončí. Těšíme se na další poznávání krás města i okolí kraje.

Číst dál...

Lovecký zámeček Kozel

V letošním školním roce je to již 25 let, co žáci školy poznávají různá zajímavá místa naší vlasti. Již 25 let cestujeme křížem krážem po republice.

První výlet jubilejního roku se uskutečnil v sobotu 7.10.2017. Vyrazili jsme na lovecký zámeček Kozel nedaleko Plzně. Čekal nás nádherný podzimní den. Nejdříve jsme si prohlédli okolí zámku. Poté většina využila možnosti posezení v zámecké cukrárně, kde čekala na začátek prohlídky.

Pravda, paní průvodkyně byla hned v úvodu vyvedena z míry Teovým objetím. Ale velmi rychle se srovnala a připravila nám zajímavou prohlídku po zámeckých interiérech. Prošli jsme si komnaty hostů i panstva a prohlídku zakončili v malém zámeckém divadélku.

Číst dál...

Návštěva v Plavně (září 2017)

V prvním školním týdnu proběhla další akce v rámci přeshraniční spolupráce Hlávkovy školy s partnerskou školou v Plavně. Dvacet čtyři žáků vyrazilo na třídenní pobyt do plavenského ekocentra Pfaffengut. Zde byly připraveny různé aktivity, které se týkaly životního prostředí. První den se děti seznamovaly s energií větru, slunce, zabývaly se šířením zvuku apod. Druhý den následovala návštěva Hammerparku, kde žáci prováděli pokusy, díky nimž se snažili poznat ekosystém obnoveného parku. Odpoledne pak vyrazili na návštěvu lanového centra, odkud je bylo těžké dostat zpět na základnu. Poslední den byl věnován zábavnému víceboji v netradičních disciplínách. Celý pobyt byl zpestřen nocováním na seně.

Velké poděkování patří našim německým partnerům, kteří celé setkání připravili na jedničku s hvězdičkou, paní učitelce Abrahamové, že s dětmi trávila veškerý čas a také rodičům, že se nezalekli „bojových" podmínek ubytování a své ratolesti na setkání pustili.

Číst dál...

Recyklohraní

Již druhý den nového školního roku se na naší škole uskutečnil doprovodný program k „Recyklojízdě", která startovala právě u nás v Aši. Žáci druhých, třetích, čtvrtých a pátých tříd se formou hry seznamovali s důležitostí třídění odpadů, poznávali složení recyklovatelných věcí apod.

Číst dál...
Přihlásit se k odběru tohoto kanálu RSS
logo základní školy Hlávkova Aš
Adresa:

Základní škola Aš
Hlávkova 26
Aš 352 01
DS: 3dkmjhk

Charakteristika školy:

Příspěvková organizace
s právní subjektivitou
IČO: 709 764 81 IZO: 600 066 347

EU peníze školám:
logo Rozvoj vzdělávání