Moodle výuka ZŠ HlávkovaBakaláři ZŠ Hlávkovaškola Hlávkova

Projekt spolupráce s Mylau pokračuje

I v letošním školním roce pokračuje spolupráce základní školy v Hlávkově ulici a gymnázia Mylau. 1. listopadu se uskutečnilo další setkání žáků. Tentokrát přijeli „šesťáci" partnerské školy k nám do Aše.

Program byl opravdu nabitý. Nejdříve se děti vydaly k bývalému evangelickému kostelu a virtuálně si prohlédly interiér i exteriér. Zima je však stále více popoháněla k návštěvě textilní expozice muzea. Kromě klasické prohlídky si mohli účastníci setkání vyzkoušet tkaní a předení. Možná se budete divit, ale někteří se v této činnosti docela našli. Pokračování bylo naplánováno ve sportovním areálu na vrchu Háj. Ovšem zima je zima a představa půldruhé hodiny venku se nikomu moc nezamlouvala. Všichni byli svolní zajet si raději zasportovat k nám do školy. Po obědě žáky čekala návštěva druhé expozice ašského muzea v bývalé „hasičárně". Největšímu zájmu se těšily modely pana Karbana. Vzhledem k tomu, že se čas nachýlil, bylo třeba se rozloučit. Ne nadlouho. Již brzy se podívají naši žáci do Mylau.

Za hladký a bezproblémový průběh setkání patří veliký dík dětem, které přišly, přestože si mohly doma užívat ředitelského volna. Samozřejmě paní Kočišové a paní Hlaváčkové z muzea za přípravu prohlídek, aktivit a celému osazenstvu Zařízení školního stravování, jež se postaralo o doplnění energie všech zúčastněných.

Číst dál...

IQport Praha

Proti všem očekáváním jsme se i v letošním školním roce vydali na zajímavý výlet. Předmětem našeho zájmu se stala Praha. Nikoli však její proslavené pamětihodnosti, ale interaktivní expozice IQport na pražské náplavce.

Původně plánovaný počet účastníků se podařilo díky obrovskému zájmu hodně překročit, takže nás na začátku října vyrazilo 64. Cesta vlakem i pražskou hromadnou dopravou proběhla bez větších potíží. Žádné dítko se nehroutilo do klína cestujícím metra. Též obavy z potopení lodi, kde se výstava nacházela, byly zbytečné. Takže pocity potápějících se cestujících si mohli děti i dospělí zažít pouze v expozici. Ale i to stačilo. Velkému zájmu žáků se těšila stanoviště s virtuální realitou nebo Xboxy. Nicméně ani hra na archeology, setkání s Golemem, optické klamy, různá bludiště, možnost položit několik otázek robotům nezůstaly v pozadí zájmu.

Výlet skončil procházkou Vyšehradu. Ta byla díky nepříznivému počasí poměrně rychlá. Možná i vidina útoku na Burger King hodně přispěla k expresnímu přesunu na pražské hlavní nádraží.

A celková bilance? Žádný ztracený účastník. Jen dva zapomenuté mobilní telefony a dvě ztracené peněženky. Kdepak, žádný špatný konec, nebojte se. Vše nalezeno bylo a majitelům navráceno. Obrovské díky poctiví nálezci.

Číst dál...

ZŠ Hlávkova zastavena až v krajském kole v McDonald´s Cupu

Úspěšné tažení zaznamenali žáci ZŠ Hlávkova 1.stupně, kteří se svou dravostí probojovali až do krajského finále v Mini kopané. Tento velmi povedený výsledek odstartoval již 7.5. v okrskovém kole, kde naši žáci vybojovali po zcela famózním vystoupení 1.místo. Vzhledem k postupovému klíči, kde do okresního kola postupoval nejlepší tým, si tak naši žáci zcela zaslouženě vybojovali hrát o postup do krajského finále. I zde se našim žákům z 1.st. velmi dařilo a po třech výhrách a jedné porážce se tak mohli těšit do krajského kola v Sokolově a zaslouženě tak bojovat o postup do celostátního kola v Mini kopané, kde však před tím naši soupeři byli již týmy z celého Karlovarského kraje a to: ZŠ Karlovy Vary, ZŠ Ostrov, ZŠ Mariánské Lázně, ZŠ Sokolov a ZŠ Chodov.

1.zápas sehrálo naše družstvo proti týmu z Mariánských Lázní. Jednalo se tak o odvetu z okresního kola, kde naši žáci šťastně zvítězili 1:0. Nyní však po slibném začátku a neproměněné penaltě za stavu 0 : 0 odešli poraženi 2 : 0. K dalšímu utkání nastupovali proti družstvu ZŠ Chodov. Po slibném úvodu a vstřelení branky po dvaceti sekundách hry naše družstvo drželo těsný náskok 1: 0 až do poslední minuty utkání, kde však přišlo zaváhání naší obrany a vyrovnání skóre 1 : 1. Dalším vyzyvatelem našeho družstva byl domácí celek Sokolova. Tento zápas byl v jednoznačné režii domácích, a tak naše družstvo odešlo poraženo 3 : 0. K vylepšení nejen bodového skóre měl být zápas s družstvem ZŠ Ostrov. Po slibném úvodu a vedení 2 : 0 přišla však krize v podobě fyzických sil, a tak nás soupeř z Ostrova přehrál v konečných 5: 2. K poslednímu zápasu jsme nastoupili proti Karlovým Varům, kde rozdíl ve skóre skončil pro soupeře 3 : 0. Celkově jsme tedy obsadili poslední místo se ziskem jednoho bodu a skórem 3 : 14.

Naše vystoupení v Krajském kole rozhodně není ostudou. Žáci podali nadstandardní výkony napříč koly okrskovém, okresním i krajském. Za výbornou hru a nasazení ve všech zápasech patří ocenění a uznání všem žákům a to jmenovitě: Alex Mišin, Dominik Kopčík, Peter Bidermann, Samuel Rostáš, Vojtěch Pilař, Adam Němčík, Lukáš Hradský, Adam Dolejš, Dominik Bartoš.

Číst dál...

6.ročník halového OVOV příliš radosti nepřinesl

Ve středu 30. ledna se uskutečnil již 6.ročník halového OVOV pro žáky 2.stupně a nižšího gymnázia. Do soutěže bylo přihlášeno 5 škol a to: ZŠ Hlávkova, ZŠ Kamenná, ZŠ Okružní (pořadatel), Gymnázium Aš a hostující škola z Františkových Lázní.

Soutěžilo se v disciplínách hod medicinbalem vzad (2 x pokusy), trojskok (2 pokusy), přeskoky švihadla (4 varianty po 2.minuty), leh sedy, (2.minuty) dribling mezi kužely po dobu dvou minut.

Do soutěže jsme vyslali družstvo ve složení: Denis Bodnár , Štěpán Novotný, Radek Prokop, Pavel Břešťanský, Barbora Argalášová , Nikola Michálková , Kristýna Beránková , Eliška Pařízková. Je potřeba podotknout, že družstvu se v celé soutěží nedařilo a obsadilo poslední místo v kategorii družstev. Za zmínku stojí výkony Nikoly Michálkové, která byla z našich dívek nejlepší a nasbírala úctyhodných 1831 b. Z chlapců nejlépe dopadl Štěpán Novotný, který nasbíral v celkovém součtu jednotlivých disciplínách celkem 3163 b.

Naše škola měla své zástupce i v kategorii jednotlivců dívek a chlapců: Nikola Sarková, Michaela Šimečková, Soňa Poláčková a Nikola Petříčková. Za chlapce se představili Dominik Bartoš, Vojtěch Pilař, Peter Biedermann, David Žoha ,Patrik Body, Filip Matík. Dívky a chlapci soutěžili v paralelních disciplínách, jen s tím rozdílem, že body se nesčítaly dohromady ,tak jako v družstvu , ale sportovním termínem můžeme říct "jeli si na své triko". Samozřejmě dívky a chlapci bojovali ve své kategorii ročníků. Nejlépe z dívek dopadla Michaela Šimečková , která ve své kategorii obsadila 3.místo a z chlapců Vojtěch Pilař, který obsadil rovněž 3.místo.
Již 28.2 budeme mít možnost vylepšit naše skóre a to v soutěži O pohár starosty města Františkovy Lázně.

Číst dál...

Zimní návštěva z Plavna

Ve čtvrtek 20. prosince se v rámci projektu „Hammerpark Plauen . lesopark Aš" uskutečnilo další setkání žáků naší školy a školy z Plavna. Deváťáci si pro německé hosty a spolužáky z osmé třídy připravili soutěžní cestu lesoparkem. Smíšené skupiny musely plnit úkoly s přírodovědnou tématikou. Nejlepší soutěžící pak byli po zásluze odměněni. Po obědě se pak odehrálo sportovní utkání ve vybíjené. Tady byli rychlejší a pohotovější hosté z Německa. Společnou fotkou u vánočního stromečku setkání skončilo.

Poděkování patří všem, kteří se na přípravě podíleli, žákům deváté třídy za pomoc při organizaci a paní učitelce Abrahamové za tlumočení a maximální péči na německé studenty.

Číst dál...

Předvánoční Český Krumlov

V sobotu 1. prosince jsme se vypravili na dlouho plánovaný výlet do Českého Krumlova. Chtěli jsme se podívat nejen do jednoho z našich nejkrásnějších měst, ale hlavně načerpat předvánoční atmosféru.

Cesta však byla ohrožena náledím, které zachvátilo den před tím celou republiku. Naštěstí sobotní ráno vykazovalo teploty nad nulou. Také řidiči autobusu konstatovali, že silnice budou bezpečné a proto jsme odvážně vyrazili. Vše vyšlo lépe, než bychom si mohli přát. Po příjezdu do Krumlova vysvitlo sluníčko a to nás doprovázelo po celý den. Nejdříve jsme si prohlédli město a stavili se na náměstí, abychom se podívali na nabídku trhovců. Následoval výstup k zámeckému areálu. Nejvíce času jsme strávili v českokrumlovských klášterech. Jak by také ne, když tu bylo možné vyrobit si vlastní voňavé mýdlo, svíčku, potisknout tričko, ozdobit perníčky, vytvořit andělskou lucernu nebo vytisknout vlastní vánoční přání. Někteří využili nabídky podívat se do muzea voskových figurín a do zrcadlového bludiště. Nikdo se naštěstí neztratil.

Výlet se dětem, rodičům i přítomným učitelům určitě líbil.

Číst dál...

Okrskové kolo ve Florbale ovládli chlapci a dívky ze ZŠ HLÁVKOVA

Dne 23. listopadu se uskutečnilo okrskové kolo ve florbale, kde mezi sebou nastoupila družstva Základních škol Hlávkova, Hazlov a Okružní. Hrálo se systémem každý s každým 1 x 15 minut s tím, že každé družstvo mezi sebou odehrálo 2 zápasy.

Do prvního zápasu nastoupila ZŠ Hlávkova x ZŠ Okružní. Na základě školní ligy, která se uskutečnila přesně týden zpět, vyslala naše škola nejsilnější možnou sestavu , která byla k dispozici . A tak hned v prvním zápase naši chlapci koncertovali, kde po svižném úvodu a vstřelení třech branek v rozmezí 7 minut, o které se postaral kapitán týmu Martinovský bylo rozhodnuto. Chlapci, hnáni našimi dívkami ("které skandovaly dejte jim bůra"), se turnaje rovněž zúčastnily, avšak na základě nezúčastnění ostatních škol se stali automaticky postupujícími, a tak v rámci přípravy sehrály alespoň exhibiční zápas s našimi hochy. Nakonec jejich přání bylo vyslyšeno a 2 minuty před vypršením řádné hrací doby bylo na ukazateli skóre ZŠ Hlávkova x Okružní 5 : 0, kde branky ještě přidali po jednom Baláž a Burda.

Ovšem skóre se ještě dvakrát měnilo, a to ve prospěch soupeře, který stačil zkorigovat nepříjemný stav dvěma slepenými a náhodnými brankami v samém závěru. To však na věci nic neměnilo, a tak chlapci si mohli do tabulky zapsat důležitou výhru se zvednutým sebevědomým do dalších zápasů.

K dalšímu utkání nastoupili naši chlapci proti ZŠ Hazlov. I v tomto zápase jsme byli dominujícím týmem a hráli především před brankou soupeře . Kolotoč branek v soupeřově síti odstartoval tentokrát hráč Baláž, který se trefil hned 2x. Po dalších slibných kombinacích a trefených tyčkách přidal další dvě branky hráč Martinovský . Skóre na konečných 4 : 1 upravila ZŚ Hazlov až v samém závěru utkání. A tak po dvou zápasech mělo naše družstvo 6 bodů se skórem 9 : 3 a mířila pomalu a jistě za postupem do okresního kola, avšak bylo potřeba odehrát ještě dva zápasy a minimálně v jednom z nich bodovat k definitivnímu postupu.

V rámci 20 minutové pauzy bylo odehráno exibiční utkání mezi našimi hochy a dívkami. Utkání skončilo smírně 2 : 2. Je potřeba dívky pochválit za nasazení a účasti na turnaji, kde se jako jediný ze všech základních škol zúčastnily.

Po této pauze následovalo odvetné utkání se ZŠ Okružní. Tentokrát zápas nebyl tak jednoznačný a soupeř naše vedení dotahoval. Nejdříve jsme se ujali vedení 2 : 0. Ale chlapci jednoduše a zkrátka usnuli na vavřínech a zničeho nic skóre ukazovalo 2 : 2. Naštěstí však naše družstvo mělo hráče Martinovského, který po vynikajících individuálních akcích zlomil odpor soupeře v náš prospěch a nakonec díky jeho zásahům zápas skončil v náš prospěch 4 : 2. V tuto chvíli bylo definitivně rozhodnuto o postupujícím.

Poslední zápas proti Hazlově byl už formální věcí, aby byla odehrána všechna utkání . I v tomto zápase si naši hoši nepřipsali porážku a po dramatických chvilkách nakonec odešli smírně (překvapivě) s remízou 4 : 4. O branky se opět postaral nikdo jiný než Martinovský a to rovnou 4 x. Zároveň. se stal nejúspěšnějším střelcem turnaje, kde branku soupeře rozvlnil celkem 8x. O další branky se postaral Baláž 4x a Burda 1x.

Za nasazení a předvedený výkon zaslouží pochvalu všichni naši reprezentanti školy jak chlapci, tak i dívky:

Kotrč, Hurta, Martinovský (C), Sivák, Strnad, Baláž, Matík, Burda, Maher, Bártková, Kočišová, Mišina, Bajcurová (C), Ngo, Dolejšová, Nidlová, Gregusová, Holečková

Pořadí škol a jejich skóre po odehrání všech zápasů

1. ZŠ Hlávkova 10.b 17 : 9
2. ZŠ Hazlov 4.b 7 : 12
3. ZŠ Okružní 3.b 8 : 11

Číst dál...

Strašidelná stezka

V úterý dne 13. 11. 2018 se konala již 5. rokem STRAŠIDELNÁ STEZKA. Park pod Hlávkovou školou „ožil" strašidelnými bytostmi, které ztvárnili žáci 2. stupně. Každý rok jsou jejich masky i strašidelné schopnosti promyšlenější a dokonalejší. Do akce se zapojilo i několik vyučujících, které jste mohli spatřit u vchodu do lesoparku, nebo v domečku s občerstvením, které mimochodem připravily šikovné maminky a babičky.

Po šesté hodině večerní jste mohli spatřit krásný pohled na světélkující lesopark, ze kterého se linuly hrůzostrašné skřeky strašidel a vřískání dětí, které přispěly ke správné atmosféře. Děti si, za doprovodu rodičů, prošly cestu lemovanou svíčkami, kde na ně čekalo strašidelné překvapení snad na každém kroku. Cestu si užívaly nejen děti, ale i dospělí. Na konci se všichni mohli občerstvit teplým čajem a již zmíněnými dobrůtkami. Po osmé hodině se život v lesoparku vrátil do starých kolejí a žije si dál spokojeně svým životem.
Celou akci považuji za velice vydařenou. Odměnou mi byly dětské úsměvy, velký zájem o akci a pochvala od rodičů.

Děkuji žákům z 2. stupně za účast a přípravu, vyučujícím za pomoc, maminkám a babičkám za občerstvení.

Těším se na Vás opět příští rok.

Číst dál...
Přihlásit se k odběru tohoto kanálu RSS
logo základní školy Hlávkova Aš
Adresa:

Základní škola Aš
Hlávkova 26
Aš 352 01
DS: 3dkmjhk

Charakteristika školy:

Příspěvková organizace
s právní subjektivitou
IČO: 709 764 81 IZO: 600 066 347

EU peníze školám:
logo Rozvoj vzdělávání