Moodle výuka ZŠ Hlávkova Bakaláři ZŠ Hlávkova škola Hlávkova

Den matek

Dne 16. 5. 2017 si žáci našeho pěveckého sboru připravili pásmo písniček ke Dni matek. V programu byly písně veselé, smutné, hrané, známé i neznámé. Na závěr na každou maminku čekala kytička a společně zazpívaná jazykolamová písnička Strč prst skrz krk. Vystoupení se dětem povedlo a všem se líbilo. Děkujeme nejen maminkám, ale i tatínkům a ostatním členům rodiny, kteří se na vystoupení přišli v hojném počtu podívat.

Číst dál...

Pohár rozhlasu

Tato krásná atletická soutěž se konala 9.5.2017 na stadionu Krajinka v Chebu. Z Aše se zúčastnily školy Gymnázium, Okružní a my a ZŠ Hazlov. Za naší školu závodili žáci ze všech kategorií od 6.-9. tř. Za velmi chladného až mrazivého počasí závodili v těchto disciplínách: sprint, vytrvalost, štafeta, skok daleký a vysoký, hod míčkem a vrh koulí. Vzhledem k nepříznivému počasí jme neměli řádně natrénováno a tak jsme vybojovali pouze dvě 3. místa a jedno 4. místo. Avšak naše starší děvčata byla jediná ze všech škol, takže postoupila do okresního kola v Mariánských lázní. Soutěž byla dobře zorganizována. Děkujeme domu dětí z Chebu a pořádající chebské škole se kterou jsme se spojili, jelikož náš atletický stadion již nevyhovuje soutěžním podmínkám.
Dále děkuji všem žákům (kolem 40 závodníků), kteří reprezentovali naši školu. I když nestáli na stupni nejvyšším patřím jim dík za snahu a odvahu se utkat s jinými školami. A přeji spoustu dalších sportovních úspěchů.

Číst dál...

Děčín

Další sobotní výlet se uskutečnil na začátku měsíce dubna. Vydali jsme se do Děčína, kde jsme navštívili místní zoologickou zahradu a zámek. Tentokrát se nás za dobrodružstvím vydalo pětačtyřicet. Odvážili se dokonce i druháčci, kteří náročnou cestu zvládli na výbornou. ZOO na Pastýřské stěně byla moc hezká. Přestože teplota vzduchu nebyla přímo ideální, zvířata se před námi nikam neschovávala. Samozřejmě že jsme v závěru prohlídky nemohli vynechat místní občerstvení a lanový park. Ze zoologické zahrady naše kroky vedly na vyhlídku na Pastýřské stěně, odkud jsme měli Děčín jako na dlani. Pak už jen následovala návštěva u pana knížete Františka Thuna na jeho děčínském sídle. Ačkoli došlo k obtížím, zaviněným elektronickou komunikací (nebo spíše nekomunikací), je třeba ocenit profesionalitu a pružnost správy zámku. Do půlhodiny se uskutečnily dvě prohlídky. Pro menší děti byla určená zvláštní, dětská trasa, a ti starší si prošli klasický zámecký okruh.

Číst dál...

Osmáci na SPŠ Ostrov

I v letošním školním roce jsme využili milého pozvání vedení SPŠ v Ostrově na malou soutěž v technických dovednostech žáků osmých tříd. Z „Hlávkovky" vyrazila družstva dvě. Během dopoledne se soutěžící seznámili s mnoha činnostmi a obory technického charakteru. Mohli si například rozebrat různé druhy motorů, zkusit si výměnu kola na autě, naprogramovat si LEGO robota apod. A jak nakonec celé klání dopadlo? Kluci z 8.A skončili třetí a zástupci 8.B pak čtvrtí. ... ze čtyř. První a druhé místo obsadila družstva z „Kamenky".

Číst dál...

Výstava Body the Exhibition

Výstava ještě oficiálně nezačala a naše škola již vlastnila několik vstupenek na tuto unikátní podívanou, kterou mohli lidé vidět naposledy před pěti lety. 18.3. vyrazilo do Prahy několik odvážlivců podívat se na preparovaná lidská těla a seznámit se blíže s orgány, jejich funkcemi i poškozením. Prohlídka probíhala pod odborným vedením dvou studentů medicíny. Právě díky nim byly dojmy úžasné. Téměř tříhodinou prohlídku vydrželi všichni bez úhony.

Možná proto, že se nikomu neudělalo nevolno během výstavy, vrhli se pak mnozí na atrakce Matějské pouti. Hovořit o tom, že i tuto zábavu všichni přežili ve zdraví, se dost dobře nedá...

Číst dál...

Na návštěvě u jeho císařské Milosti

První výlet roku 2017se uskutečnil v sobotu 18.2. Početná skupinka žáků s doprovodem zamířila na královský hrad Karlštejn. Prohlídka interiérů královského paláce byla velmi zajímavá. Jen osobnost jeho císařské Milosti Karla IV. chyběla. Samozřejmě jsme si prošli i celý areál hradu, podívali se do studniční věže a utratili pár drobných v suvenýrech. Místo pěšího výšlapu na vyhlídku, jsme využili nabídky prohlédnout si muzeum voskových figurín v podhradí. Kromě známých osobností českých dějin se velkému zájmu těšila projekce v krasohledu.

Číst dál...

Přehazovaná

V Aši 14.2.2017 v tělocvičně Geiplova se uskutečnilo okrskové kolo v Přehazované, který pořádalo Sluníčko. Do klání se přihlásili sportovci z Hranic, z Okružky, Kamenky a naše škola. Hrálo se na dva sety do 25 bodů. Počáteční zápas by nejistý a pomalý, žáci se oťukávali a poznávali, další zápasy již měly dostatečný spád. Naše družstvo nebylo úplně sehrané a byly to začátečníci, kteří se teprve učí jak na soupeře a jak pracovat v týmu. Nicméně každým zápasem se zlepšovali a hra je bavila. Hrálo se v přátelském duchu fair play. Bohužel jsme nestačili na lepší týmy a tak jsme skončili na 4. místě. Na prvním místě byli sportovci z Kamenky, na druhém Hranice na třetím Okružka. Do okresního kola postupoval pouze vítěz.

A kdo za naši škou bojoval? J. Petříček, M. Svoboda, M. Marek, H. Bejvlová, N. Kovandová a B. Argalášová.

Všem děkujeme za snahu a přejeme sportovní úspěchy a radost z pohybu.

Číst dál...

Lyžařský výcvik

Konečně nám napadl sníh a vydržel a tak jsme mohli uskutečnit lyžařský výcvik a to od 23.1. - 27.1.17. Žáci 7. a 8. ročníků se tak mohli učit lyžařským dovednostem či zlepšovat již své naučené. Podmínky byly ideální a cena velice příznivá, bohužel bylo dosti žáků, kteří nemohli, nechtěli a tak dali přednost kurzu turistickému. Ti co se odvážili, myslím, nelitovali a každý se naučil sjet bezpečně kopec a vyjet na vleku. Ti zdatnější pilovali carvingové oblouky. Někteří jedinci tak poprvé trávili týden 4 hodiny venku na mrazu, větru a museli fyzicky vydržet. Při získávání nových dovedností jsme si užili legraci, někteří museli bojovat s fyzickou zátěží, ale všichni zvládli základy lyžování. Poslední den jsme si zazávodili ve slalomu a ti nejlepší si mohou potvrdit formu na dalších závodech, které pořádá p. Cimprich.

Doufám, že se všem lyžařský kurz líbil, že budou nadále zlepšovat svůj styl a že je lyžování neodradilo. Všechny, kteří vydrželi chválíme.

Výsledky slalomu najdete v příloze pod textem.

Stáhnout přílohy:
Číst dál...
Přihlásit se k odběru tohoto kanálu RSS
logo základní školy Hlávkova Aš
Adresa:

Základní škola Aš
Hlávkova 26
Aš 352 01
DS: 3dkmjhk

Charakteristika školy:

Příspěvková organizace
s právní subjektivitou
IČO: 709 764 81 IZO: 600 066 347

EU peníze školám:
logo Rozvoj vzdělávání