Moodle výuka ZŠ HlávkovaBakaláři ZŠ Hlávkovaškola Hlávkova

Velký úspěch Roberta Svejkovského

Stejně jako každý rok, i letos se Základní škola Hlávkova přihlásila do okresního kola olympiády v německém jazyce. To proběhlo na začátku jara a Robert Svejkovský z 9. třídy v něm obstál skvěle. Zvítězil a postoupil do kola krajského. Krajská soutěž, jež se uskutečnila v Sokolově, už byla náročnější. Jak však řekla učitelka, Jana Šedivá, pro Roberta to opět nebyl žádný oříšek. Dobře zvládl poslech s porozuměním a bravurně obstál v rozhovoru na téma „móda". Opět z toho bylo 1. místo a postup do celorepublikového kola.

Pro Hlávkovu školu už samotný postup na národní úroveň byl velkým úspěchem, tak daleko se ještě žádný žák v oblasti německého jazyka nedostal. Soutěž se uskutečnila 13. dubna ve velmi příjemném a krásném prostředí Goethově institutu. „Jelikož měl Robert pořadové číslo 11, měli jsme mnoho času na procházku po blízkém okolí insitutu. Prohlédli jsme si nedaleké Národní divadlo, poté naše kroky směřovaly na Karlův most. Pak už jsme se vrátili k soutěžení, v jehož počátku byl opět poslech, který se Robertovi zdál lehčí než v krajském kole. Potom už měl Robert za úkol představit se porotě a odpovídat na její otázky," prozradila Jana Šedivá. Po soutěži nastalo velké napětí, které ukončilo vyhlášení vítězů. K velké radosti všech Ašských se na 3. místě objevilo Robertovo jméno. „Takový úspěch jsme za celou dobu, kdy učím na Hlávkovce, ještě neměli," radovala se z žákova úspěchu J. Šedivá. Robertovi Svejkovskému patří uznání a velký dík za reprezentaci Hlávkovy školy. Zároveň mu přejeme mnoho úspěchů ve studiu, které bude následovat po ukončení základního vzdělání.

Anna Pokorná a Jana Šedivá

Naposledy změněno: pondělí, 20 duben 2015 11:31

Zanechat komentář

zpátky nahoru
logo základní školy Hlávkova Aš
Adresa:

Základní škola Aš
Hlávkova 26
Aš 352 01
DS: 3dkmjhk

Charakteristika školy:

Příspěvková organizace
s právní subjektivitou
IČO: 709 764 81 IZO: 600 066 347

EU peníze školám:
logo Rozvoj vzdělávání