Návštěva žáků z Plavna

Ve čtvrtek 4.6.2015 nás opět navštívili čtvrťáci z partnerské školy Astrid Lindgrenové v Plavně. Šlo o další plánované setkání dětí čtvrtých tříd, které proběhlo v rámci spolupráce na lesoparku pod Hlávkovou školou a Hammerparku Plauen. Pro děti byla připravena cesta za pokladem, která vedla lesoparkem a při níž musela smíšená družstva plnit úkoly s přírodovědnou tématikou. Na každém stanovišti pak děti dostávaly ještě jeden důležitý úkol. Měly své spolužáky naučit předložené slovo v mateřském jazyce. Německé děti učily naše německá slova naopak. Pochopitelně se to neobešlo bez komických situací. Největší problém asi dělalo slůvko „veverka". Po společném obědě a po společném fotbalovém utkání si vítězné česko-německé družstvo odneslo „truhlu" s pokladem. Ani ostatní „dobrodruzi" však nepřišli zkrátka a nějakou malou drobnost si také odnesli. Už se těšíme na další setkání, které proběhne v příštím školním roce.