Největší kreslený vtip na Hlávkovce

V sobotu 26.11.2016 byl v tělocvičně základní školy v Hlávkově ulici opět k vidění „Óbrfrk" – největší kreslený vtip na světě. Tadeáš Novotný, Lukáš Strnad a Petr Lysoněk sestavovali 629 kusů „Pidifrků" více jak dvě hodiny, za což si zasloužili velkou pochvalu. Výsledek ale stál za to. V jedenáct hodin byl celý vtip hotov. Podívat se přišlo několik zájemců z řad veřejnosti, žáků i zaměstnanců školy. Pochvalný email přišel i od vydavatele „Pidifrků". Kromě zmíněného „Óbrfrku" si mohli návštěvníci prohlédnout minivýstavu fotografií a výstavku pravěkých zbraní a Věstonických Venuší, které tvořili žáci šestých tříd v rámci učiva dějepisu. Pro návštěvníky byla připravena i tipovací soutěž. Zájemci měli zkusit odhadnout, klik postaviček se na „Óbrfrku" nacházelo při posledním sčítání. Nejblíže se skutečnosti 9707 postaviček dostala Lilly Sophie Beck.

Více z této kategorie: « Boheminium Advent v Mylau »