Advent v Mylau

V rámci projektu spolupráce měst a muzeí v Aši a v Mylau nám byla nabídnuta účast na hradním adventu, který se konal od 25.11. do 27.11.2016. Naše účast byla naplánována na sobotu 26.11. listopadu. K dispozici jsme dostali malý stánek na prodej vánočních výrobků žáků druhého stupně. Ačkoli byly prodávané věci velmi pěkné, úspěšnost prodeje se rovnala téměř nule. Daleko většího úspěchu dosáhli při své premiéře členové školního sboru, kteří vystoupili na hradním nádvoří s pásmem českých vánočních písní. S malými dětmi pásmo secvičily paní učitelky Hana Kopecká a Šárka Freigangová, kterým za to patří velký dík. Poděkování si zaslouží i děti, které se nebáli předstoupit před neznámé publikum a ještě k tomu jiné národnosti. Vůbec na nich nebyl znát tréma a své role se zhostili na jedničku s hvězdičkou.