Návštěva z Plavna

Poslední listopadový den jsme na škole přivítali 12 žáků naší partnerské školy v Plavně. Setkání se uskutečnilo v rámci udržitelnosti projektu Hammerpark Plauen a lesopark pod Hlávkovou školou.

Po krátkém uvítání panem ředitelem se všichni účastníci posilnili. Následovala prohlídka školy a pak jsme vyrazili na společnou procházku lesoparkem, který jsme si prošli celý od dolního rybníku až k Žerotínově ulici. V parku se našim německým hostům líbilo, přestože se opět někde podepsali vandalové. Po obědě žáci zaplnili tělocvičnu, kde si pro ně jejich starší spolužáci z deváté třídy připravili sportovní trojboj. Nejvíce emocí vyvolal turnaj ve vybíjené, který proběhl po vyhodnocení trojboje a udělení cen. Převahu jak ve sportovních činnostech, tak i ve vybíjené měly české děti. Důležitější však bylo, že všichni byli spokojení a že se našim německým hostům u nás líbilo.