Děčín

Další sobotní výlet se uskutečnil na začátku měsíce dubna. Vydali jsme se do Děčína, kde jsme navštívili místní zoologickou zahradu a zámek. Tentokrát se nás za dobrodružstvím vydalo pětačtyřicet. Odvážili se dokonce i druháčci, kteří náročnou cestu zvládli na výbornou. ZOO na Pastýřské stěně byla moc hezká. Přestože teplota vzduchu nebyla přímo ideální, zvířata se před námi nikam neschovávala. Samozřejmě že jsme v závěru prohlídky nemohli vynechat místní občerstvení a lanový park. Ze zoologické zahrady naše kroky vedly na vyhlídku na Pastýřské stěně, odkud jsme měli Děčín jako na dlani. Pak už jen následovala návštěva u pana knížete Františka Thuna na jeho děčínském sídle. Ačkoli došlo k obtížím, zaviněným elektronickou komunikací (nebo spíše nekomunikací), je třeba ocenit profesionalitu a pružnost správy zámku. Do půlhodiny se uskutečnily dvě prohlídky. Pro menší děti byla určená zvláštní, dětská trasa, a ti starší si prošli klasický zámecký okruh.

Více z této kategorie: « Pohár rozhlasu Den matek »