650 let Mylau

Každoroční jarní festival evangelického gymnázia byl letos součástí oslav 650 let městečka Mylau. Opět jsme měli možnost, díky našim německým přátelům, zúčastnit se. Pravda, začátek byl značně hektický. Ve středu přišla pozvánka, ve čtvrtek odpoledne se podařilo zajistit přepravu, v pátek se sehnalo pár žáků a v sobotu se jelo. V místě byly připraveny mnohé atrakce, které k podobné příležitosti neodmyslitelně patří. Naše průvodkyně, paní Silvia Stollberg, nejdříve ukázala dětem interiér školy, což se kupodivu setkalo s poměrně velkým nadšením. Poté jsme vyrazili na rychlou prohlídku hradu a muzea, abychom se pak mohli věnovat volnému programu. Někdo běžel ke stánku s občerstvením, další zaútočil na stánek s losy a naprosto propadl hazardu, odvážný se nechal povozit hasičským autem... Poděkování si zaslouží nejen organizátoři, ale i pan Sivulka, neboť jen díky němu byla bleskurychle zajištěna doprava a my o příjemně strávené sobotní odpoledne nepřišli.

Více z této kategorie: « Den matek Havíři v Příbrami »