Moodle výuka ZŠ HlávkovaBakaláři ZŠ Hlávkovaškola Hlávkova

Přehazované na 2.stupni vládnou žákyně z 9. tř.

V pátek 12.10. pokračovala Školní liga sportovních her a soutěží, tentokrát miniturnajem v přehazované, určené jen pro žákyně 2.stupně. Do soutěže se přihlásila celkem 4 družstva a to: 7.A, 7.B, 8. třída a 9. třída. Hrálo se systémem každý s každým po dobu 7 minut v počtu 6 dívek na každé straně.

Papírovými favoritkami byly předem žákyně 9. třídy, které však svou roli musely nejdříve potvrdit. K prvnímu utkání tak nastoupily proti třídě 7.A. V tomto utkání se žádné překvapení nekonalo, a tak 9. třída naplnila hned v úvodu svoji dominanci a oponovala utkání 21:1. V dalším utkání nastoupily žákyně 7.A proti 8. třídě. Favoritkami byly žákyně 8. třídy, ale svojí roli v tomto utkání nezvládly a po drásající přetahované prohrály s družstvem 7.A 11: 9. O první překvapení turnaje se tak postaraly žákyně 7.A.

V dalším utkáni nastoupily proti sobě žákyně 7.A a 7.B. Toto utkání slibovala zajímavou podívanou, a tak se i stalo. Přetahovanou o každý bod nakonec do vítězného konce dotáhlo družstvo 7.A, v poměru 10:8.

Dalším zápasem pokračoval souboj o důležité body do tabulky mezi 8. třídou a třídou 7.B. Toto utkání mělo jasného vítěze, kdy od prvního bodu diktovalo hru 8. třída, a ta si i došla pro pohodlné vítězství 20 : 8. V předposledním zápase na sebe narazily 7.B proti 9. třídě. Frustrace některých hráček a vlažný přístup do zápasu ovoce nepřinesl. 7.B. sice slibně držela krok do stavu 5:5, ale pak žákyně 9. třídy přidaly na obratu, kdy se konečné skóre zastavilo na bodech 18 : 8 ve prospěch 9. třídy. V posledním utkání nastoupily proti sobě 8. třída a 9. třída. O vítězi bylo již jasno, a tak nebylo v podstatě ani o co hrát. Žákyně 9. třídy si tak pohodlně došly pro vítězství 19:1 a zcela zaslouženě, bez ztráty kytičky, celý turnaj vyhrály.

Poděkování za nasazení a snahu patří všem našim děvčatům z 2.stupně. Velká pochvala patří třídě 7.A, která byla překvapením turnaje a zcela zaslouženě obsadila 2.místo. Už 19.10. se utkají naše děvčata v turnaji O pohár starosty města Aše, kam na základě výkonů bude pozváno do reprezentačního družstva školy 6 žákyň ze 7. tříd a 6 žákyň z 8. a 9. tříd. Budeme držet našim žákyním palce, aby se jim dařilo v konkurenci ostatních škol tak jako dnes.

Za hladký průběh jednotlivých utkání patří poděkování paní uč. L. Hannsmanové, která s přehledem odřídila jako hlavní rozhodčí všech šest utkání.

Zanechat komentář

zpátky nahoru
logo základní školy Hlávkova Aš
Adresa:

Základní škola Aš
Hlávkova 26
Aš 352 01
DS: 3dkmjhk

Charakteristika školy:

Příspěvková organizace
s právní subjektivitou
IČO: 709 764 81 IZO: 600 066 347

EU peníze školám:
logo Rozvoj vzdělávání