Moodle výuka ZŠ HlávkovaBakaláři ZŠ Hlávkovaškola Hlávkova

Putovní pohár Starosty města Aše zamířil na Základní školu Hlávkovou

Dne 19. října se uskutečnil již 4. ročník v přehazované o putovní pohár starosty mezi ašskými školami. Tento velmi populární turnaj přitahuje především svou rychlou hrou – kde na hřišti hrají pouze 3 proti 3 po stanovenou dobu, která byla letos určena na pět minut čistého času. Bodávání bylo stanoveno tak, že za výhru družstvo získalo tři body a za prohru jeden bod.

Do turnaje byly přihlášeny školy Kamenná, Hlávkova, Okružní a Hranice. Kategorie tvořili mladší dívky a hoši (5. - 7.tř) a starší hoši ( 8. – 9.tř) vždy po dvou družstvech v každé kategorii.
Naše škola vyslala do turnaje, nejsilnější možnou sestavu, kterou měla k dispozici a která byla určena i na základě školní ligy v přehazované, která se uskutečnila před týdnem, kde hráčky měly možnost ukázat svoji herní inteligenci a tím pádem se nominovat do reprezentačního družstva školy a porovnat se tak s konkurenčními školami.

Mladším dívkám. Konkrétně družstvu č. 1 ve složení (Dinhová, Porubská, Hrdinová) se v turnaji moc nevedlo a po pěti prohrách a pouze jedné remíze paradoxně s družstvem našich dívek - družstvem č. 2 (Argalášová, Petříčková, Antonová) obsadily poslední příčku.

Na druhé straně družstvo mladších dívek č. 2 ve složení (Argalášová, Petříčková, Antonová) už na tom bylo podstatně lépe a se ziskem 10 bodů dívky obsadily 5. příčku s pouhou ztrátou 2 bodů na místo 3. Je potřeba jedním dechem dodat, že naše mladší dívky potřebují ještě vyrůst a zesílit, pak se z nich stanou velmi kvalitní a nebezpečné hráčky vůči soupeři.

Za jejich nasazení, snahu a předvedenou hru jim patří dík!

V celém turnaji se nejlépe dařilo našim starším dívkám, jak družstvu č. 1 (Bajcurová, Bártková, Ngo "Markéta"), tak družstvu č. 2 (Kočišová , Vaníčková , Mišina). Našim skvělým holkám se opravdu dařilo, kde družstvo č. 1 vyhrálo celou skupinu !!! A družstvo č. 2 skončilo na místě 3. ze 7 družstev .

Družstvo ve složení Bajcurová, Bártková, Markéta zlikvidovalo postupně rozdílem třídy následující školy: Nejdříve poměrem 19 : 8 Okružní, následně Okružní II 13 : 11, následovalo derby s našim družstvem holek č.2 (Kočišová,Vaníčková,Mišina) 17 : 16, další výhrou 19 : 11 proti škole Kamenné , výhrou nad Hranicemi 19 : 6 a výhrou proti družstvu Kamenné 17 : 8. S možným max. bodovým ziskem 18 bodů při neuvěřitelném skóre 104 : 60 si zcela zaslouženě dívky došly pro 1. místo z celkového počtu 7 družstev !!!!!!!!. Průměr bodů v jednom zápase se zastavil na skvělém čísle 17.

Družstvo č.2 (Vaníčková,Kočišová,Mišina) si v turnaji vedlo také velmi dobře a v následujících zápasech dopadlo takto: Výhrou na Okružní 21 : 9, prohrou s Okružní II 12 : 19, prohrou s družstvem č. 1 našich dívek (Bajcurová, Bártková, "Markéta ")velmi těsně" 16 : 17, výhrou nad Kamennou školou 18 : 9, výhrou nad Hranicemi 20 : 7, výhrou nad Kamennou školou II 11:8. S celkovým bodovým ziskem 14 bodů při skóre 98 : 69 obsadili místo 3. se ztrátou pouhých 2 bodů na školu Okružní . Průměr bodů v jednom zápase se zastavil na čísle 16.

Před oběma družstvy smekám za nasazení a předvedenou hru. Vyzdvihnout je potřeba i individuální výkony - hráčka Nela Bajcurová - " kde není síla , pomůže klid a myšlenka, která ve většině případě znamenala bod ", Markéta - "zakončovatelka akcí - vynikajicí smečařka" , Bártková - "zakladatelka útočných akcí a přechodů do útoku) . Vaníčková - i přes akutní virózu nenechala svoje družstvo na pospas a odevzdala na hřišti maximum z maximu - zároveň předvedla výkon, který ocenil tým rozhodčích jako jeden z nejlepších a zcela zaslouženě si odnesla cenu pro nejlepší hráčku celého turnaje !!! Mišina "skvělý pohyb na hřišti a nahrávačka ,Kočišová - řešení útočných akcí s klidnou hlavou!

Mladším chlapcům (6.tř - 7.tř). družstvu č.1 se v celém turnaji také velmi dařilo a bez ztráty kytičky svoji kategorii ovládli a to ve složení (Petříček ,Bastl, Mála ) si dokráčeli pro 1.místo , kdy po výsledcích 16 : 10 proti Okružní, 13 : 8 proti paralelnímu našemu družstvu č.2 ve složení ( Olah,Kevin Le Trung, Novotný) . Výhrou nad Kamennou 10 : 5, a výhrou 13 : 12 proti škole z Hranic dosáhli max. počtu 8 bodů se skórem 52 : 33, což činní průměr na jeden zápas 13 bodů.

Naopak mladším chlapcům družstvu č.2 (Olah ,Kevin Le Trung , Novotný) se tak dobře nedařilo . Ve své skupině si poradili a zvítězili ve 2 zápasech a ze 2 zápasů odešli poraženi. Tím obsadili 3. místo, ale jen díky horšímu skóre a malé produktivitě jim skrz prsty uteklo 2. místo. Oběma družstvům patří poděkování za nasazení a snahu.

Poslední kategorií byli starší chlapci ( 8. - 9.tř), i zde jsme měli zastoupení dvousečné . Družstvo č.1 ve složení ( Baláž , Kotrč, Sivák) obsadili z pěti družstev dělené 5. – 6.místo , družstvu č.2 ve složení (Body, Maher, Hurta) byla gravitace na Geiplově tělocvičně více náklonná a obsadili 3.místo. Chlapce (Body, Mahera a Hurtu) je potřeba pochválit za individuální činnost během zápasu, jako jediné družstvo na turnaji využívali možnost jednobloku a dvojbloku a je potřeba zdůraznit, že častokrát velmi úspěšně .

Vzhledem k jednotlivým výsledkům a celkovým součtem všech bodů konstatuji, že Starostův pohár zůstane na ZŠ Hlávkova minimálně jeden školní rok !!!! Víme, že vyhrát je krásné, ale obhajovat je mnohem těžší a tak se necháme překvapit, jaký pak asi bude ten další ročník .......?

Zanechat komentář

zpátky nahoru
logo základní školy Hlávkova Aš
Adresa:

Základní škola Aš
Hlávkova 26
Aš 352 01
DS: 3dkmjhk

Charakteristika školy:

Příspěvková organizace
s právní subjektivitou
IČO: 709 764 81 IZO: 600 066 347

EU peníze školám:
logo Rozvoj vzdělávání