Moodle výuka ZŠ HlávkovaBakaláři ZŠ Hlávkovaškola Hlávkova

Jak jsme slavili výročí založení Československa

Také na základní škole v Hlávkově ulici se slavilo stoleté výročí vzniku Československé republiky. Pro děti byla připravena výstava s pracovním listem. Přes zlomové osmičkové roky se dostaly až k vystaveným kopiím důležitých historických dokumentů. Poslední školní den před svátečním víkendem přišli do školy učitelé i žáci v barvách státní vlajky. Také ve třídách probíhaly drobné akce.

Hlavní část oslav však spočívala v účasti naší školy při vytváření nového českého rekordu. Pelhřimovská agentura „Dobrý den" vyhlásila akci „Český den s českými vlajkami". Podstatou bylo, aby co nejvíce institucí i jednotlivců 28. 10. 2018 vyvěsilo českou vlajku. Žáci vyrobili a vyvěsili celkem 883 českých vlajek. V celé republice jich pak viselo 225 191, což je oficiálně uznaný konečný stav nového českého rekordu.

Původní záměr vyvěsit vytvořené vlajky v prostoru před školou zhatila nepříznivá předpověď počasí. Proto bylo na poslední chvíli rozhodnuto instalovat vlajky ve škole. Celý víkend mohli zájemci z řad žáků, rodičů i veřejnosti zhodnotit náš příspěvek k rekordu. Zároveň si mohli prohlédnout výstavu v doprovodu průvodců a další zajímavosti. Někteří rodiče a žáci neváhali zapojit se do tipovací soutěže. Kolik vlajek vyvěsí škola? Kolik vlajek vyvěsí lidé v celé republice? To byly dvě zásadní otázky. A kdo se nakonec nejvíce přiblížil ke správnému výsledku? Paní Šárka Nováková dokázala odhadnout počet vlajek ve škole a Dominik Tomša ze 6.B se velmi přiblížil k číslu zveřejněnému agenturou „Dobrý den". Oba výherci si odnesli odměnu v podobě knihy o České republice a stylový diplom.

Velké poděkování patří všem, kteří se na přípravách a průběhu celé akce podíleli. Hlavně žákům, kteří dobrovolně strávili celý víkend ve škole a pomáhali s organizací.

Zanechat komentář

zpátky nahoru
logo základní školy Hlávkova Aš
Adresa:

Základní škola Aš
Hlávkova 26
Aš 352 01
DS: 3dkmjhk

Charakteristika školy:

Příspěvková organizace
s právní subjektivitou
IČO: 709 764 81 IZO: 600 066 347

EU peníze školám:
logo Rozvoj vzdělávání