Moodle výuka ZŠ HlávkovaBakaláři ZŠ Hlávkovaškola Hlávkova

Florbalové bitvy na ZŠ Hlávkova

Dne 9.listopadu se v rámci Školní ligy sportovních her a soutěží uskutečnila další soutěž pro naše žáky , která tentokrát byla ve znamení florbalových bitev mezi třídami 6. tř. - 9.tř. Do turnaje byly zapojeny všechny třídy 2. stupně ( 6.A. , 6.B. , 7.A. , 7.B. , 8.A. a 9.A.) a vzhledem k počtu tříd bylo potřeba rozdělit turnaj do dvou skupin. 1. skupinu tvořily třídy 7.B , 8.A , 9.A. 2. skupinu 6.A , 6.B. a 7.A. Ve skupinách svedl boj každý s každým po pevně stanovenou dobu, která byla 1 x 8 minut. Na základě umístění ve skupině se v další fázi střetly třídy na základě svého umístění ve skupině po dobu 1 x 5 minut.

Ve skupině B, kde bojovaly mezi sebou třídy 6.A, 6.B, 7.A., došlo k několika zajímavým výsledkům a na základě toho i k celkovému umístění . K prvnímu zápasu nastoupila 6.A vs. 7.A. Zápas nenabídl moc zajímavých brankových situací a první branku jsme viděli až v sedmé minutě nádhernou střelou Petříčka pod břevno. Na konečných 2 : 0 zpečetil výhru 7.A. do prázdné branky žák Bastl.

K druhému utkání nastoupily proti sobě třídy 6.B. vs. 6.A. Zápas sliboval zajímavou podívanou ,kde ani jedna šestá třída nechtěla připustit prohru. Ačkoliv 6.A. byla před zápasem brána jako outsider, tak nakonec v zápase dvakrát vedla. Ani to však nestačilo a zápas skončil remízou 2 : 2, kde o branky se postaral dvakrát Školoud (6.B) a dvakrát Břeštanský (6.A).

Poslední zápas ve skupině byl ve znamení 7.A. vs. 6.B. Zápas opět nenabídl žádnou velkou přehlídku útočných akcí a pro diváka celkem nudný zápas přinesl jednu branku a to po náhodném nahození Školouda na branku ,kde míček skončil v síti, a tak 6.B. porazila třídu 7.A. Tím pádem vyhrála skupinu s počtem 4 bodů při skóre 3:2. Na 2.místě skončila 7.A. s počtem 3 bodů a při skóre 2:1 . Na posledním místě skončila třída 6.A. se ziskem 1 bodu při skóre 2 : 4.

Ve skupině A narazily na sebe v prvním klání třídy 7.B vs. 9.A. Zápas byl převážně na jednu bránu a to na bránu třídy 7.B. Třída 9.A jasně potvrzovala na palubovce školy svojí dominanci a dokráčela si k pohlednému vítězství 4 : 0, kde se o branky podělili třikrát Martinovský a jednou Sivák.

K druhému klání ve skupině A. narazily na sebe třídy 7.B a 8.A . Zápas skončil smírně 0 : 0. K poslednímu zápasu ve skupině B na sebe narazily třídy 8.A a 9.A. Tak jako v prvním zápase, tak i ve svém poslední vystoupení s přehledem zvítězilo družstvo kapitána Martinovského a to 4 : 0. O branky se podělili za 9.A. 3x Martinovský a 1 x Sivák.

Skupinu A vyhrála třída 9.A a to s počtem 6 bodů pří skóre 8 : 0 a mohla se tak těšit na finále, kde se proti nim postavila třída 6.B. Na 2.místě skončila 7.B při počtu dvou bodů a skóre 0: 4 (pozn. třída 7.B. a 8.A měla ve skupině stejný počet bodů, vzájemný zápas i skóre a tak o umístění rozhodovaly trestné nájezdy, kde byla právě o chloupek úspěšnější třída 7.B).

Na posledním místě se umístila třída 8.A při skóre 0 : 3 a ziskem jednoho bodu.

V druhé fázi turnaje narazily na sebe třídy dle umístění ve skupinách . Boj o celkové umístění a to konkrétně 5.místo - 6.místo bylo ve znamení tříd 8.A vs. 6.A. Zápas nabídl zajímavou podívanou ,už ne tak svázanou nervozitou ,jako v boji ve skupinách, ale otevřenou hru ,kde se hra přelévala ze strany na stranu. Šťastnější nakonec byla třída 6.A., která své starší spolužáky porazila poměrem 2:1. Zápasem o 3.místa - 4.místo pokračovala bojem mezi třídou 7.A. - 7.B. Ačkoliv 7.B. byla v zápase lepším týmem, tak se jí skórovat nepodařilo a po vlastních chybách v obraně nakonec odešla poražena poměrem 2 : 0. O branky se postarali Pancíř a Bodnár.

Finálovým zápasem vyvrcholilo páteční klání tříd a to mezi třídou 6.B. a třídou 9.A. Ano , někteří mohou poznamenat „je to nespravedlivé" ,ale turnajový klíč byl jasně dán před začátkem turnaje. Ačkoliv se 6.B srdnatě rvala, nakonec to nestačilo, a tak se vztyčenou hlavou odešla poražena 4 : 0 , kde o branky se postaral 3x Martinovský a 1 x Baláž . I tak chlapci ze 6.B. dokázali, že i když patří na 2.stupni k nejmladším, mohou v turnaji skončit velmi vysoko.
Nejlepším střelcem turnaje byl žák 9.A. Martinovský s počtem branek 9. Nejlepším brankářem žák Symonenko ze 7.B.

Za skvěle vytvořenou atmosféru,předvedený výkon a nasazení v jednotlivých zápasech patří poděkování všem žákům, nejméně tak i učitelkám Kovandové, Jarošové, Abrahámové, Blažkové, které si našly cestu a přišly své třídy v boji podpořit.

Už 22.11 a 23.11 se vybraní žáci mohou těšit na okrsková kola, kde změří síly s ostatními školami.

Naposledy změněno: pondělí, 19 listopad 2018 12:29

Zanechat komentář

zpátky nahoru
logo základní školy Hlávkova Aš
Adresa:

Základní škola Aš
Hlávkova 26
Aš 352 01
DS: 3dkmjhk

Charakteristika školy:

Příspěvková organizace
s právní subjektivitou
IČO: 709 764 81 IZO: 600 066 347

EU peníze školám:
logo Rozvoj vzdělávání