Moodle výuka ZŠ HlávkovaBakaláři ZŠ Hlávkovaškola Hlávkova

Okrskové kolo ve Florbale ovládli chlapci a dívky ze ZŠ HLÁVKOVA

Dne 23. listopadu se uskutečnilo okrskové kolo ve florbale, kde mezi sebou nastoupila družstva Základních škol Hlávkova, Hazlov a Okružní. Hrálo se systémem každý s každým 1 x 15 minut s tím, že každé družstvo mezi sebou odehrálo 2 zápasy.

Do prvního zápasu nastoupila ZŠ Hlávkova x ZŠ Okružní. Na základě školní ligy, která se uskutečnila přesně týden zpět, vyslala naše škola nejsilnější možnou sestavu , která byla k dispozici . A tak hned v prvním zápase naši chlapci koncertovali, kde po svižném úvodu a vstřelení třech branek v rozmezí 7 minut, o které se postaral kapitán týmu Martinovský bylo rozhodnuto. Chlapci, hnáni našimi dívkami ("které skandovaly dejte jim bůra"), se turnaje rovněž zúčastnily, avšak na základě nezúčastnění ostatních škol se stali automaticky postupujícími, a tak v rámci přípravy sehrály alespoň exhibiční zápas s našimi hochy. Nakonec jejich přání bylo vyslyšeno a 2 minuty před vypršením řádné hrací doby bylo na ukazateli skóre ZŠ Hlávkova x Okružní 5 : 0, kde branky ještě přidali po jednom Baláž a Burda.

Ovšem skóre se ještě dvakrát měnilo, a to ve prospěch soupeře, který stačil zkorigovat nepříjemný stav dvěma slepenými a náhodnými brankami v samém závěru. To však na věci nic neměnilo, a tak chlapci si mohli do tabulky zapsat důležitou výhru se zvednutým sebevědomým do dalších zápasů.

K dalšímu utkání nastoupili naši chlapci proti ZŠ Hazlov. I v tomto zápase jsme byli dominujícím týmem a hráli především před brankou soupeře . Kolotoč branek v soupeřově síti odstartoval tentokrát hráč Baláž, který se trefil hned 2x. Po dalších slibných kombinacích a trefených tyčkách přidal další dvě branky hráč Martinovský . Skóre na konečných 4 : 1 upravila ZŚ Hazlov až v samém závěru utkání. A tak po dvou zápasech mělo naše družstvo 6 bodů se skórem 9 : 3 a mířila pomalu a jistě za postupem do okresního kola, avšak bylo potřeba odehrát ještě dva zápasy a minimálně v jednom z nich bodovat k definitivnímu postupu.

V rámci 20 minutové pauzy bylo odehráno exibiční utkání mezi našimi hochy a dívkami. Utkání skončilo smírně 2 : 2. Je potřeba dívky pochválit za nasazení a účasti na turnaji, kde se jako jediný ze všech základních škol zúčastnily.

Po této pauze následovalo odvetné utkání se ZŠ Okružní. Tentokrát zápas nebyl tak jednoznačný a soupeř naše vedení dotahoval. Nejdříve jsme se ujali vedení 2 : 0. Ale chlapci jednoduše a zkrátka usnuli na vavřínech a zničeho nic skóre ukazovalo 2 : 2. Naštěstí však naše družstvo mělo hráče Martinovského, který po vynikajících individuálních akcích zlomil odpor soupeře v náš prospěch a nakonec díky jeho zásahům zápas skončil v náš prospěch 4 : 2. V tuto chvíli bylo definitivně rozhodnuto o postupujícím.

Poslední zápas proti Hazlově byl už formální věcí, aby byla odehrána všechna utkání . I v tomto zápase si naši hoši nepřipsali porážku a po dramatických chvilkách nakonec odešli smírně (překvapivě) s remízou 4 : 4. O branky se opět postaral nikdo jiný než Martinovský a to rovnou 4 x. Zároveň. se stal nejúspěšnějším střelcem turnaje, kde branku soupeře rozvlnil celkem 8x. O další branky se postaral Baláž 4x a Burda 1x.

Za nasazení a předvedený výkon zaslouží pochvalu všichni naši reprezentanti školy jak chlapci, tak i dívky:

Kotrč, Hurta, Martinovský (C), Sivák, Strnad, Baláž, Matík, Burda, Maher, Bártková, Kočišová, Mišina, Bajcurová (C), Ngo, Dolejšová, Nidlová, Gregusová, Holečková

Pořadí škol a jejich skóre po odehrání všech zápasů

1. ZŠ Hlávkova 10.b 17 : 9
2. ZŠ Hazlov 4.b 7 : 12
3. ZŠ Okružní 3.b 8 : 11

Naposledy změněno: pátek, 07 prosinec 2018 10:21

Zanechat komentář

zpátky nahoru
logo základní školy Hlávkova Aš
Adresa:

Základní škola Aš
Hlávkova 26
Aš 352 01
DS: 3dkmjhk

Charakteristika školy:

Příspěvková organizace
s právní subjektivitou
IČO: 709 764 81 IZO: 600 066 347

EU peníze školám:
logo Rozvoj vzdělávání