Předvánoční Český Krumlov

V sobotu 1. prosince jsme se vypravili na dlouho plánovaný výlet do Českého Krumlova. Chtěli jsme se podívat nejen do jednoho z našich nejkrásnějších měst, ale hlavně načerpat předvánoční atmosféru.

Cesta však byla ohrožena náledím, které zachvátilo den před tím celou republiku. Naštěstí sobotní ráno vykazovalo teploty nad nulou. Také řidiči autobusu konstatovali, že silnice budou bezpečné a proto jsme odvážně vyrazili. Vše vyšlo lépe, než bychom si mohli přát. Po příjezdu do Krumlova vysvitlo sluníčko a to nás doprovázelo po celý den. Nejdříve jsme si prohlédli město a stavili se na náměstí, abychom se podívali na nabídku trhovců. Následoval výstup k zámeckému areálu. Nejvíce času jsme strávili v českokrumlovských klášterech. Jak by také ne, když tu bylo možné vyrobit si vlastní voňavé mýdlo, svíčku, potisknout tričko, ozdobit perníčky, vytvořit andělskou lucernu nebo vytisknout vlastní vánoční přání. Někteří využili nabídky podívat se do muzea voskových figurín a do zrcadlového bludiště. Nikdo se naštěstí neztratil.

Výlet se dětem, rodičům i přítomným učitelům určitě líbil.