IQport Praha

Proti všem očekáváním jsme se i v letošním školním roce vydali na zajímavý výlet. Předmětem našeho zájmu se stala Praha. Nikoli však její proslavené pamětihodnosti, ale interaktivní expozice IQport na pražské náplavce.

Původně plánovaný počet účastníků se podařilo díky obrovskému zájmu hodně překročit, takže nás na začátku října vyrazilo 64. Cesta vlakem i pražskou hromadnou dopravou proběhla bez větších potíží. Žádné dítko se nehroutilo do klína cestujícím metra. Též obavy z potopení lodi, kde se výstava nacházela, byly zbytečné. Takže pocity potápějících se cestujících si mohli děti i dospělí zažít pouze v expozici. Ale i to stačilo. Velkému zájmu žáků se těšila stanoviště s virtuální realitou nebo Xboxy. Nicméně ani hra na archeology, setkání s Golemem, optické klamy, různá bludiště, možnost položit několik otázek robotům nezůstaly v pozadí zájmu.

Výlet skončil procházkou Vyšehradu. Ta byla díky nepříznivému počasí poměrně rychlá. Možná i vidina útoku na Burger King hodně přispěla k expresnímu přesunu na pražské hlavní nádraží.

A celková bilance? Žádný ztracený účastník. Jen dva zapomenuté mobilní telefony a dvě ztracené peněženky. Kdepak, žádný špatný konec, nebojte se. Vše nalezeno bylo a majitelům navráceno. Obrovské díky poctiví nálezci.

Naposledy změněno: pondělí, 04 listopad 2019 08:55