Projekt spolupráce s Mylau pokračuje

I v letošním školním roce pokračuje spolupráce základní školy v Hlávkově ulici a gymnázia Mylau. 1. listopadu se uskutečnilo další setkání žáků. Tentokrát přijeli „šesťáci" partnerské školy k nám do Aše.

Program byl opravdu nabitý. Nejdříve se děti vydaly k bývalému evangelickému kostelu a virtuálně si prohlédly interiér i exteriér. Zima je však stále více popoháněla k návštěvě textilní expozice muzea. Kromě klasické prohlídky si mohli účastníci setkání vyzkoušet tkaní a předení. Možná se budete divit, ale někteří se v této činnosti docela našli. Pokračování bylo naplánováno ve sportovním areálu na vrchu Háj. Ovšem zima je zima a představa půldruhé hodiny venku se nikomu moc nezamlouvala. Všichni byli svolní zajet si raději zasportovat k nám do školy. Po obědě žáky čekala návštěva druhé expozice ašského muzea v bývalé „hasičárně". Největšímu zájmu se těšily modely pana Karbana. Vzhledem k tomu, že se čas nachýlil, bylo třeba se rozloučit. Ne nadlouho. Již brzy se podívají naši žáci do Mylau.

Za hladký a bezproblémový průběh setkání patří veliký dík dětem, které přišly, přestože si mohly doma užívat ředitelského volna. Samozřejmě paní Kočišové a paní Hlaváčkové z muzea za přípravu prohlídek, aktivit a celému osazenstvu Zařízení školního stravování, jež se postaralo o doplnění energie všech zúčastněných.

Naposledy změněno: pondělí, 04 listopad 2019 08:57
Více z této kategorie: « IQport Praha