Na návštěvě v Mylau

Ve čtvrtek 7. listopadu se několik žáků naší školy vydalo opětovat návštěvu do německého Mylau. Paní Silvie Stollberg všechny uvítala a seznámila s programem setkání. Prvním bodem byla prohlídka hradu. Bezesporu největším zážitkem byla možnost vyzkoušet si rytířskou zbroj. Všichni dobrovolníci prokázali výborné fyzické předpoklady a nikdo se pod tíhou odění nezhroutil. Následná prohlídka školy v Mylau se ve finále stala daleko náročnější, než prohlídka hradu. Děti měly možnost seznámit se učebnami a stylem výuky našich sousedů. Spolu se svými německými přáteli se pak pokoušeli sestavovat věž z nafukovacích balónků apod. Součástí návštěvy byla i účast českých žáků na projektovém dnu, který v Mylau probíhal. Někteří se pokusili úspěšně zvládnout nástrahy keramiky, jiní se věnovali výtvarné činnosti nebo vytváření podzimních dekorací. Kolem druhé hodiny nabitý program skončil a my se vydali na cestu zpět do Aše. Přesto bychom rádi poděkovali organizátorům za skvělou přípravu a perfektně připravený program. Díky.