Jak jsme slavili 30 let svobody

I naše škola si v posledních dnech připomněla kulaté výročí svobody. Na chodbách probíhalo několik výstav – „Střípky revoluce", plakátová výstava k 17. listopadu a výstava mapující historii Dne studenstva a „sametové revoluce", jejíž součástí bylo i promítání dokumentárních filmů z protestů, ke kterým docházelo po celý rok 1989.

Ve čtvrtek 14. 11. proběhl v deváté třídě projekt „Jeden svět na školách – příběhy bezpráví", kde byl žákům promítnut nový dokumentární film „1989: Z dopisů psaných přes železnou oponu" s následnou diskuzí.

Vyvrcholením oslav se stal páteční koncert, který s vybranými žáky připravila paní učitelka Jana Norková. V komorní podobě mohli návštěvníci vyslechnout mnohé písně spojené se svobodou. Na závěr si všichni zazpívali českou hymnu. Velké díky si zaslouží právě paní učitelka Norková, všechny zpívající děti i hudební doprovod tvořený panem Milanem Jelínkem, Alenkou Jelínkovou, Janem Mezulianikem a Pavlem Duškem.

Naposledy změněno: čtvrtek, 28 listopad 2019 10:51
Více z této kategorie: « Strašidelná stezka již po šesté