Moodle výuka ZŠ Hlávkova Bakaláři ZŠ Hlávkova škola Hlávkova

Jiří Honomichl

Jiří Honomichl

URL internetové stránky: http://jiri.honomichl.sweb.cz

Havíři v Příbrami

Pocity havířů dobývajících z podzemí olověnou rudu, si mohlo na vlastní kůži vyzkoušet několik účastníků další školní akce. Tentokrát jsme zamířili do našeho největšího hornického muzea v Březových Horách u Příbrami.

Pro žáky byla připravena bezmála čtyřhodinová prohlídka většiny expozic. Nejdříve jsme se svezli hornickým vláčkem do Prokopské štoly a seznámili se s prací havířů. Dokonce jsme měli možnost vidět i několik permoníků. Poté jsme si prohlédli parní stroj a sfárali do dolu na vodní štolu. Cesta v přítmí jen s několika málo baterkami byla velkým zážitkem. Na dole Vojtěch jsme mohli z vyhlídky obdivovat okolí Březových Hor a hlavně pohoří Brdy. Pozemní hornický vláček nás pak dovezl na Ševčinský důl. Tady jsme si prošli hlavně těžní budovu s další vyhlídkou. Stálá výstava nás informovala o práci havířů v minulé i moderní době. Prohlídku rozsáhlého areálu jsme zakončili s hornické chalupě.

650 let Mylau

Každoroční jarní festival evangelického gymnázia byl letos součástí oslav 650 let městečka Mylau. Opět jsme měli možnost, díky našim německým přátelům, zúčastnit se. Pravda, začátek byl značně hektický. Ve středu přišla pozvánka, ve čtvrtek odpoledne se podařilo zajistit přepravu, v pátek se sehnalo pár žáků a v sobotu se jelo. V místě byly připraveny mnohé atrakce, které k podobné příležitosti neodmyslitelně patří. Naše průvodkyně, paní Silvia Stollberg, nejdříve ukázala dětem interiér školy, což se kupodivu setkalo s poměrně velkým nadšením. Poté jsme vyrazili na rychlou prohlídku hradu a muzea, abychom se pak mohli věnovat volnému programu. Někdo běžel ke stánku s občerstvením, další zaútočil na stánek s losy a naprosto propadl hazardu, odvážný se nechal povozit hasičským autem... Poděkování si zaslouží nejen organizátoři, ale i pan Sivulka, neboť jen díky němu byla bleskurychle zajištěna doprava a my o příjemně strávené sobotní odpoledne nepřišli.

Děčín

Další sobotní výlet se uskutečnil na začátku měsíce dubna. Vydali jsme se do Děčína, kde jsme navštívili místní zoologickou zahradu a zámek. Tentokrát se nás za dobrodružstvím vydalo pětačtyřicet. Odvážili se dokonce i druháčci, kteří náročnou cestu zvládli na výbornou. ZOO na Pastýřské stěně byla moc hezká. Přestože teplota vzduchu nebyla přímo ideální, zvířata se před námi nikam neschovávala. Samozřejmě že jsme v závěru prohlídky nemohli vynechat místní občerstvení a lanový park. Ze zoologické zahrady naše kroky vedly na vyhlídku na Pastýřské stěně, odkud jsme měli Děčín jako na dlani. Pak už jen následovala návštěva u pana knížete Františka Thuna na jeho děčínském sídle. Ačkoli došlo k obtížím, zaviněným elektronickou komunikací (nebo spíše nekomunikací), je třeba ocenit profesionalitu a pružnost správy zámku. Do půlhodiny se uskutečnily dvě prohlídky. Pro menší děti byla určená zvláštní, dětská trasa, a ti starší si prošli klasický zámecký okruh.

Přihlásit se k odběru tohoto kanálu RSS
logo základní školy Hlávkova Aš
Adresa:

Základní škola Aš
Hlávkova 26
Aš 352 01
DS: 3dkmjhk

Charakteristika školy:

Příspěvková organizace
s právní subjektivitou
IČO: 709 764 81 IZO: 600 066 347

EU peníze školám:
logo Rozvoj vzdělávání