Moodle výuka ZŠ Hlávkova Bakaláři ZŠ Hlávkova škola Hlávkova

Jiří Honomichl

Jiří Honomichl

URL internetové stránky: http://jiri.honomichl.sweb.cz

Strašidelný les 2017

Je pátek 3. 11. 2017. Před základní školou v Hlávkově ulici se shromažďují lidé, blikají světýlka lampionů a všichni jsou plni napětí. Jak by také ne. Vždyť všechny účastníky čeká cesta strašidelným lesem  Již tradiční akci pro děti i jejich rodiče připravily paní učitelky Šárka Kovandová a Jana Eretová. Letošní ročník se obzvláště vydařil. Přišlo neuvěřitelné množství lidí.

V půl šesté večer zahájil program samotný Ronald Reagan, kterému se podařilo z hrobu vyvolat Vladimíra Iljiče Lenina, jenž všechny účastníky doprovodil na začátek strašidelné lesy a pak odešel odpočívat do svého mauzolea. Všichni odvážlivci museli projít mnoha úskalími s mnoha děsivými a strašidelnými bytostmi. Naštěstí na konci čekaly dvě milé čarodějnice, které všechny přeživší počastovali kouzelným čajem a sladkou dobrůtkou.

Velké poděkování patří nejen oběma organizátorkám, ale i dětem za jejich neuvěřitelně strašlivé masky, a také všem maminkám, babičkám, tatínkům, dědečkům, kteří se podíleli na občerstvení. Díky moc.

Beseda s pamětníkem

Deváťáci naší školy se již několik let zapojují do projektu „Jeden svět na školách", kde se seznamují s pohnutou moderní českou historií. Filmy i vzpomínkami pamětníků si tak mohou připomenout bezpráví, kterým byli postihováni lidé v době vlády KSČ a prohloubit si probírané učivo.

Letos se přišel s dětmi podělit o svůj životní příběh plný zvratů pplk. v záloze pan Stanislav Zelina. Vyprávěl o svém dětství na Zlínsku, do něhož mu zasáhla válka, o tom jak se dostal ke službě u pohraniční stráže, o službě na hranici, o změnách v roce 1968 a své následné perzekuci... Dostal se až k roku 1989.

Díky vstřícnému přístupu ašské knihovny a skvělé organizaci paní učitelky Velkové jsme mohli využít příjemných prostor konferenční místnosti knihovny v Aši.

Lovecký zámeček Kozel

V letošním školním roce je to již 25 let, co žáci školy poznávají různá zajímavá místa naší vlasti. Již 25 let cestujeme křížem krážem po republice.

První výlet jubilejního roku se uskutečnil v sobotu 7.10.2017. Vyrazili jsme na lovecký zámeček Kozel nedaleko Plzně. Čekal nás nádherný podzimní den. Nejdříve jsme si prohlédli okolí zámku. Poté většina využila možnosti posezení v zámecké cukrárně, kde čekala na začátek prohlídky.

Pravda, paní průvodkyně byla hned v úvodu vyvedena z míry Teovým objetím. Ale velmi rychle se srovnala a připravila nám zajímavou prohlídku po zámeckých interiérech. Prošli jsme si komnaty hostů i panstva a prohlídku zakončili v malém zámeckém divadélku.

Přihlásit se k odběru tohoto kanálu RSS
logo základní školy Hlávkova Aš
Adresa:

Základní škola Aš
Hlávkova 26
Aš 352 01
DS: 3dkmjhk

Charakteristika školy:

Příspěvková organizace
s právní subjektivitou
IČO: 709 764 81 IZO: 600 066 347

EU peníze školám:
logo Rozvoj vzdělávání