Moodle výuka ZŠ HlávkovaBakaláři ZŠ Hlávkovaškola Hlávkova

Jiří Honomichl

Jiří Honomichl

URL internetové stránky: http://jiri.honomichl.sweb.cz

Výstava Tutanchamon Experience

Poslední lednová sobota se nesla ve znamení dalšího výletu. Tentokrát jsme vyrazili do Prahy do Národního muzea, abychom se podívali na výstavu tematicky zaměřenou na jednoho z nejslavnějších egyptských faraónů. Přestože během produkce zklamala technika, čímž se nám prohlídka protáhla o několik minut, dětem se výstava líbila. Kritičtější byli dospělí účastníci naší výpravy. Pochopitelně jsme neopomněli projít se zrekonstruovanou historickou budovou Národního muzea. Je vskutku nádherná. Výlet pak skončil na Václavském náměstí. A největší zážitek z Václaváku? Můžete hádat.

Advent na Königsteinu

V sobotu 21. prosince jsme vyrazili užít si adventní čas u našich sousedů. Cílem byl historicko-romantický advent na saské pevnosti Königstein. Brzy ráno jsme nasedli do autobusu a vydali se vstříc novému dobrodružství. Den byl jako na objednávku. Jasná a prosluněná obloha nás provázela celou cestu. Nejdříve jsme se zastavili na Bastei, abychom obdivovali známý skalní most. Ocitli jsme se téměř v nebi. Hustá mlha se válela v údolí Labe a nad ní zářilo slunce. Vyhlídková místa nám poskytla neopakovatelný zážitek. Prošli jsme skalním městem a vyrazili na Königstein. Tradiční akce s sebou nesla úskalí obrovského množství návštěvníků. Nicméně prohlídky jsme zvládli bez problémů a plní sváteční vánoční atmosféry jsme se odpoledne vydali k domovu.

Jak jsme slavili 30 let svobody

I naše škola si v posledních dnech připomněla kulaté výročí svobody. Na chodbách probíhalo několik výstav – „Střípky revoluce", plakátová výstava k 17. listopadu a výstava mapující historii Dne studenstva a „sametové revoluce", jejíž součástí bylo i promítání dokumentárních filmů z protestů, ke kterým docházelo po celý rok 1989.

Ve čtvrtek 14. 11. proběhl v deváté třídě projekt „Jeden svět na školách – příběhy bezpráví", kde byl žákům promítnut nový dokumentární film „1989: Z dopisů psaných přes železnou oponu" s následnou diskuzí.

Vyvrcholením oslav se stal páteční koncert, který s vybranými žáky připravila paní učitelka Jana Norková. V komorní podobě mohli návštěvníci vyslechnout mnohé písně spojené se svobodou. Na závěr si všichni zazpívali českou hymnu. Velké díky si zaslouží právě paní učitelka Norková, všechny zpívající děti i hudební doprovod tvořený panem Milanem Jelínkem, Alenkou Jelínkovou, Janem Mezulianikem a Pavlem Duškem.

Strašidelná stezka již po šesté

Šestý ročník „strašidelné stezky" v parku pod Hlávkovou školou připravila paní učitelka Kovandová spolu s dobrovolníky z řad dětí na čtvrtek 14. listopadu. Den byl chladný, pošmourný... Prostě na podobnou akci tak akorát. Ačkoli byl začátek plánován na šestou hodinu večerní, někteří nedočkavci vyrazili již o půl hodiny dříve. Během cesty byla pro účastníky nachystána tajemná zákoutí plná strašidelných bytostí. Velký strach působil hlavně Pennywise, známá to postava z románu Stephena Kinga „To". Nakonec ale vše dobře dopadlo. Všichni prošli stezkou bez úhony. Jako vždy bylo pro všechny účastníky malé občerstvení ve formě čaje na zahřátí a sladkého pečiva proti strachu.

Velké poděkování patří hlavně paní učitelce Kovandové, která vše organizuje. Dále pak dětem, které se rozhodly pomoci a také učitelům i rodičům za přípravu občerstvení a pomoc s organizací.

Přihlásit se k odběru tohoto kanálu RSS
logo základní školy Hlávkova Aš
Adresa:

Základní škola Aš
Hlávkova 26
Aš 352 01
DS: 3dkmjhk

Charakteristika školy:

Příspěvková organizace
s právní subjektivitou
IČO: 709 764 81 IZO: 600 066 347

EU peníze školám:
logo Rozvoj vzdělávání