Moodle výuka ZŠ Hlávkova Bakaláři ZŠ Hlávkova škola Hlávkova

Jiří Honomichl

Jiří Honomichl

URL internetové stránky: http://jiri.honomichl.sweb.cz

Rabí

21.4. 2018 byla nádherná, slunečná a teplá sobota. Právě tento den jsme si vybrali k návštěvě největší české hradní zříceniny, hradu Rabí. Dojeli jsme vlakem do Žichovic a odtud pak vyrazili pěšky až na Rabí. Na hradě nám připravili speciální prohlídku, abychom si mohli prohlédnout velkou věž s úžasnou vyhlídkou a také sklepení hradního paláce s krápníky a odpočívajícími netopýry. Teploty se během dne stále šplhaly výš a výš, takže přišla k chuti i výborná točená zmrzlina. U některých jedna porce nestačila. Zpáteční cesta na nádraží se pro mnohé z nás stala dobrodružstvím, neboť jsme se museli proplétat mezi tamní rallye, která se zrovna ten den konala a jejíž část vedla po silnici spolu s turisticky značenou cestou. Všichni však byli velmi pozorní a cesta byla doprovázena pouze skandováním a máváním dětí na kolem projíždějící auta.

Mumie světa

Jako každý rok i letos jsme vyrazili do Prahy na zajímavou výstavu. Po Tutanchamonovi, Titaniku, terakotové armádě, dinosaurech, vesmíru, či lidském těle, nás čekaly mumie z různých částí světa. Díky nepřízni počasí moc návštěvníků nebylo, tak jsme si mohli všechny místnosti prohlédnout bez zbytečné tlačenice. Velká část výstavy byla věnována egyptským mumiím a všemu, co k nim patří (mumifikační nástroje, výbava apod.). Dokonce jsme měli možnost vidět i rekonstruovanou podobu slavného Tutanchamona. Byly tu též vysušené mumie z Německa, či celá rodina z Maďarska. Velkému zájmu se pak těšily mumie z jižních oblastí Ameriky. V závěru expozice nechyběla zmínka o našich nejslavnějších mumiích z Klatov. Výstava určitě přinesla poučení nejen dětem, ale i přítomným dospělým. Snad žáci načerpané informace nevytrousili na atrakcích Matějské pouti, které vzali útokem zima nezima, mráz nemráz...

Sanatorium

Slunečná a mrazivá únorová sobota byla opět určena pouze těm nejodvážnějším z odvážných. Pět žáků naší školy se vydalo do Chebu na únikovou hru „Sanatorium". Ačkoli se skupinka snažila nástrahy Dr. Schwartze překonat s velkým úsilím, uniknout se jí nakonec nepodařilo. To ale určitě nikomu nevadilo, protože si všichni rébusy i strach užili nad míru. Po skončení hry jsme se ještě vydali prozkoumat Chebský hrad.

Hrad Loket

První letošní výlet jsme směřovali do nedalekého Lokte. Našim cílem byl místní hrad a město. Hradní expozice nabídla prohlídku starého nábytku, porcelánu, zbraní a dalších věcí. Nejvíce pozornosti upoutalo hradní sklepení s výstavou středověké tortury. Sem se mohli odvážit jen ti, kteří měli pro strach uděláno. Jeden odvážlivec po druhém vstupovali do prostor temného sklepení a příšerného křiku mučených. Kdo z nich došel až na konec a nelekl se živého hradního strašidla, mohl si ze zapomenuté lebky vylovit malou sladkost.

Přihlásit se k odběru tohoto kanálu RSS
logo základní školy Hlávkova Aš
Adresa:

Základní škola Aš
Hlávkova 26
Aš 352 01
DS: 3dkmjhk

Charakteristika školy:

Příspěvková organizace
s právní subjektivitou
IČO: 709 764 81 IZO: 600 066 347

EU peníze školám:
logo Rozvoj vzdělávání