Odborná speciálně pedagogická činnost ve škole

Diagnostická činnost

Speciálně – pedagogická diagnostika je zaměřená na vyhledávání žáků se speciálním vzdělávacími potřebami (SVP) s využitím vyrovnávacích a podpůrných opatření, na vyhledávání žáků v riziku vzniku SVP. Dochází při ní ke specifikaci hlavních problémů žáka.

Učební styl

Trénink zaměřený na zvládání základních učebních dovedností, práci s pomůckami apod. Spolupráce je vhodná pro žáky se specifickou poruchou učení (SPU), specifickou poruchou chování (SPCH) a pro žáky ohrožené školním neúspěchem a jejich rodiče.

Reedukace SPU a SPCH

Péče je organizována především pro žáky, u nichž je diagnostikována dyslexie, dysgrafie, dysortografie, ADHD, pro žáky s neprospěchem, cizince aj. Při individuálních sezeních je hlavním cílem odstranění nebo zmírnění potíží dítěte a zlepšení jeho psychického stavu. Reedukační péče odpovídá individualitě dítěte a typu poruchy.
    Žák za pomoci různých kompenzačních pomůcek, metodických materiálů, PC programů a speciálních metod rozvíjí oblasti, v kterých vykazují oslabení.
    Pro úspěšnou reedukační péči je nezbytné aktivní zapojení ze strany rodiny, dítěte, učitele a dalších odborníků.
Naposledy změněno: středa, 23 říjen 2019 14:23